Verenigde Staten nmmiWm* Tops Markets Nog eens 20 Grand Union-winkels werden geïntegreerd in Tops (hoofdkantoor in Buffalo, NY, werkgebied New York, Ohio en Pennsylvania). Giant Food Ahold's dochteronderneming Giant Food (hoofdkantoor in Landover, MD, werkgebied Maryland, Virginia, New Jersey, Delaware en Washington, D.C.) is actief in en rond de Amerikaanse hoofdstad. Nieuw ingevoerde marketingprogramma's werden goed ontvangen en zorgden voor een omzetstijging van 7% naar 5,1 miljard. Bovendien hebben de vernieuwingen geleid tot lagere kosten en een versterking van Giant's reputatie als eerste keus Giant Food Stores De omzet van Giant Food Stores (hoofdkantoor Carlisle, PA, werkgebied Pennsylvania, Maryland, Virginia en West Virginia) bedroeg 2,5 miljard, een stijging van 12%. Margemanagement en kostenbeheersing hebben bijgedragen aan de resultaatverbetering van de 107 winkels eind 2001. Giant introduceerde belangrijke verbeteringen in haar winkelformules, met name op het terrein van versproducten en productinnovatie. BI-LO BI-LO (hoofdkantoor in Mauldin, SC, werk gebied North en South Carolina, Tennessee, Georgia en Alabama) had, onder druk van concurrentie, een moeilijk jaar. De omzet van in totaal 446 winkels steeg met 6% tot 3,6 miljard. BI-LO bleef onder zijn doelstellingen voor 2001 doordat marketing programma's, gericht op omzetgroei, niet effectief bleken. Inmiddels zijn veranderingen in de leiding doorgevoerd. Het nieuwe managementteam werkt hard Eind 2001 was de omzet van 370 Tops-supermarkten, superstores en gemakswinkels toegenomen met 7% tot 3,0 miljard. Tops verbeterde naar positie vooral in Cleveland, waar de onderneming 10 winkels heeft. Lagere benzineprijzen hadden een negatief effect op de Tops-gemakswinkels. De gezamenlijke Giant-winkets zijn eerste keus voor de lokale klant administratieve structuur met zusteronderneming Giant Food Stores had een positieve invloed op de kosten. voor de lokale klant. Met 186 winkels en onder meer vernieuwde apotheek-, schoonheids- en gezondheidsafdelingen slaagde Giant Food erin nieuwe klanten te trekken.

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 18