Voortgaande sterke winstgroei De omzetten en resultaten in lokale valuta zullen naar verwachting in 2002 in alle Ahold-werkgebieden verder stijgen. Dit is het gevolg van voortgaande autonome omzet- en winstgroei, alsmede het positieve effect van recente acquisities en joint ventures. De winst per aandeel, exclusief valuta-invloeden en afschrijving goodwill, zal naar verwachting circa 15% stijgen. Ahold als geheel Na de economische vertraging in de meeste werk gebieden in 2001 verwachten we pas tegen de tweede helft van 2002 een mild herstel. De algemene economische omstandigheden en de tragische gebeurtenissen op 11 september 2001 hebben de groei van zowel food retail als foodservice beïnvloed. Tegen deze achtergrond zijn wij bij het opstellen van onze winstgroei conservatief gebleven. Desondanks verwachten wij dat de kracht van onze activiteiten door het benutten van substantiële schaalvoordelen en toenemende synergie zullen resulteren in voort gaande sterke winstgroei. We verwachten in de meeste werkgebieden vergroting van ons marktaandeel, met name door de kracht van onze merknamen. Voor nagenoeg al onze operaties verwachten wij een toename van de operationele marges door bijdragen uit gezamen lijke inkoop, de uitwisseling van best practices en strikte kostenbeheersing. Binnen de gehele Ahold-groep zijn we sterk gericht op de autonome groei van omzet en winst omdat we aanzienlijk minder activiteit voorzien op het gebied van acquisities. Autonome groei en incidentele kleinere acquisities zullen uit de operationele cashflow worden gefinancierd, waarbij we het aantrekken van externe financiering zullen beperken. Veel nadruk zal worden gelegd op de toevoeging van economische waarde door middel van het EVA-programma. De uitgangs punten hiervan zijn vertaald in concrete doelstellingen met daaraan gekoppelde incentive-programma's. We verwachten hiervan een duidelijke impact en een aanzienlijke verbetering van de groeimogelijkheden voor onze bestaande business. Er wordt geen significante verandering in de belastingdruk ten opzichte van 2001 verwacht. De werkgelegenheid zal naar onze inschatting licht stijgen. De geconsolideerde omzet in 2002 zal naar verwachting ongeveer 77 miljard bedragen, een toename van 17% ten opzichte van de 66,6 miljard in 2001. We gaan uit van een autonome omzetgroei van 7-8% (2001: 6,1%). De autonome winstgroei (EBITA) zal circa 15% bedragen (2001: 20,2%). De nettowinst zal aanzienlijk stijgen ten opzichte van vorig jaar. De winst per aandeel, exclusief valuta-invloeden en afschrijving goodwill, zal naar verwachting 15% bedragen. De groei van de winst zal naar onze verwachting in de tweede helft van het jaar sterker zijn dan in de eerste helft. Raad van Bestuur 7 maart 2002

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 12