Groeiperspectief Transparante strategie Ahold-medewerkers Wat zijn de drijvende krachten achter de substantiële verdere winstgroei? Begin 2002 zijn we met een veel omvattend 'economie value added' (EVA) programma gestart, met specifieke doelen en bijbehorende incentive-plannen. Het EVA-programma is gericht op: 1. toename van autonome omzetgroei 2. verbetering van margemanagement 3. vermindering van operationele kosten 4. efficiëntere aanwending van kapitaal. Al onze werkmaatschappijen hebben gedetailleerde programma's ter realisering van deze doelstellingen. We rekenen daarbij op veel ondersteuning via Ahold Net-working. Verder verwachten we substantiële bij dragen van onze recente acquisities en joint ventures, zoals Alliant, Bruno's en CARHCO in Midden-Amerika. Zoals al eerder gezegd zal onze focus gericht zijn op de autonome omzet- en winstgroei. Onder de huidige omstandigheden voorzien we een vertraging van de acquisitie-activiteiten. Autonome groei en eventuele kleine overnames zullen worden gefinancierd uit de cashflow en we zullen minder beroep doen op externe fondsen. De totale netto kapitaalsinvestering voor 2002 zal naar verwachting 3,2 miljard bedragen, in vergelijking met 2,6 miljard in 2001. Onze strategie is inzichtelijk en consistent. We hebben het volste vertrouwen in onze multi-channel, multi-brand, multi-regional en multi-format benadering. Hierdoor hebben we de beste kansen om nauwe relaties met de klant te ontwikkelen en een groter aandeel te verwerven van hun uitgaven aan voeding. We willen overal waar we werkzaam zijn de beste lokale leverancier van voeding zijn, voor al onze klanten, ongeacht hun wensen, het tijdstip en waar zij zich bevinden. Het voor de klant zichtbare gedeelte van onze service behoudt het vertrouwde lokale karakter, terwijl alles achter de schermen zo veel mogelijk regionaal of wereldwijd geregeld wordt. De Ahold-ondernemingen vormen een hechte 'familie' met een sterke ondersteunende structuur, zodat Ahold als geheel aanzienlijk meer is dan de som der delen. Daarom kunnen we de beste propositie aan onze klanten bieden en een aangename en uitdagende werkomgeving voor onze medewerkers. We zijn onze medewerkers wereldwijd veel dank ver schuldigd. Hun inzet is de sleutel tot ons succes, nu en in de toekomst. Zonder anderen tekort te doen, wil ik mijn speciale dank uitspreken voor Bob Tobin en Allan Noddle, twee van 's werelds topmensen in de retail. Na hun succesvolle loopbaan in de Amerikaanse supermarktsector werden Bob en Allan lid van onze Raad van Bestuur in 1998. Bob Tobin heeft een enorme bijdrage geleverd aan Ahold USA en wees ons de weg naar de foodservice-sector. Allan Noddle heeft veel bijgedragen aan de kwaliteit en ontwikkeling van onze activiteiten, met name in Latijns-Amerika. We zullen hun collegiale bijdragen in de Raad van Bestuur node missen. Tegelijkertijd willen wij hierbij twee nieuwe Leden van de Raad van Bestuur welkom heten, Bill Grize, President CEO van Ahold USA-Retail en Jim Miller, President CEO van U.S. Foodservice. We verheugen ons op de voortgaande uitstekende samenwerking in ons team. Uit naam van alle Ahold- medewerkers danken wij u voor uw steun aan en het vertrouwen in onze onderneming. We zijn uitstekend gepositioneerd om uw verwachtingen waar te maken. Namens de Raad van Bestuur, Cees H. van der Hoeven President CEO Raad van Bestuur Drs. C.H. van der Hoeven Ir. J.G. Andreae W.J. Grize Drs. A.M. Meurs J.L. Miller Drs. M.P.M. de Raad Mr. N.L.J. Berger, Secretaris der Vennootschap Raad van Commissarissen Ir. H. de Ruiter, President-Commissaris R. Fahlin Sir Michael Perry, GBE Dr. C.P. Schneider R.G. Tobin Drs. L.J.R. de Vink Samenstelling per 7 maart 2002 7 AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 11