Bepaalde uitspraken in dit jaarverslag, inclusief ver wachtingen ten aanzien van Ahold's toekomst, zijn 'forward-looking statements' in de zin van het Amerikaanse effectenrecht en worden geacht te vallen onder de zogenaamde 'safe harbors'. De uiteindelijke resultaten van de onderneming kunnen aanmerkelijk verschillen ten opzichte van de 'forward-looking state ments' aangezien deze onderhevig zijn aan risico's, onzekerheden en andere factoren waarop de onder neming geen invloed heeft. Deze factoren betreffen onder meer de algemene economische omstandigheden en wijzigingen in rente standen in de landen waar Ahold actief is, toename van concurrentie in de markten waar Ahold opereert, wijzigingen in marketing methoden van concurrenten en moeilijkheden die Ahold tegen kan komen bij de integratie van overgenomen ondernemingen. Schommelingen in wisselkoersen tussen de Euro en andere valuta waarin de activa, schulden en bedrijfs resultaten van Ahold worden aangeduid, met name de Amerikaanse dollar, kunnen ook de 'forward-looking statements' beïnvloeden, evenals andere factoren aangehaald in Ahold's publieke mededelingen. Veel van deze factoren zijn voor Ahold niet beheers baar en evenmin voorspelbaar. Buiten Nederland presenteert Koninklijke Ahold N.V. zich onder de naam Royal Ahold of kortweg Ahold. Voor het gemak van de lezer worden Royal Ahold of Ahold ook in de jaarrekening gebruikt. Dart Design, Amsterdam Litho partners, Amsterdam Hollandia Offset, Heerhugowaard Ontwerp en uitvoering: Lithografie: Drukwerk:

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 89