Latente belastingen De latente belastingen betreffen verplichtingen en vorderingen ontstaan uit tijdelijke verschillen tussen de commerciële en fiscale waarde ring van activa en passiva, alsmede uit hoofde van toekomstige verliescompensatie. De latente belastingen worden berekend op basis van geldende belastingtarieven en worden gewaardeerd tegen nominale waarde. Waardering van actieve belastinglatenties vindt plaats voor zover realisatie daarvan mogelijk wordt geacht. Per fiscale eenheid vindt saldering plaats van deze vorderingen en verplichtingen. Daar waar per saldo een latente verplichting bestaat, is deze op de balans opgenomen onder de 'Voorzieningen'. Indien per saldo een latente vordering resteert, is deze op de balans opgenomen onder de 'Financiële vaste activa'. De vorderingen en verplichtingen hebben over het algemeen een langlopend karakter. Overige voorzieningen Voor per balansdatum bestaande verplichtingen en risico's, waarvan de omvang onzeker is maar redelijkerwijs is in te schatten, worden voorzieningen getroffen. Niet elders ondergebrachte pensioenverplichtingen zijn gebaseerd op actuariële grondslagen. De voorziening 'Schadereserve' is gebaseerd op de prognose aangaande de uiteindelijke afronding van schades en is onderhevig aan onzekerheden omtrent toekomstige gebeurtenissen. De schadereserve is vastgesteld op actuariële grondslagen en opgenomen schades met de onderliggende actuariële veronderstellingen worden periodiek geanaliseerd. De overige opgenomen voorzieningen zijn gebaseerd op nominale waarde. Gekapitaliseerde leaseverplichtingen Dit betreft de contante waarde van toekomstige betalingen uit hoofde van aangegane financial-leaseovereenkomsten. De leaseovereenkomsten betreffen nagenoeg uitsluitend onroerend goed in de Verenigde Staten. Winst- en verliesrekening Algemeen Baten en lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop deze betrekking hebben. Door een wijziging in de classificatie van bepaalde kosten zijn de ter vergelijking opgenomen 1999 cijfers aangepast. Netto-omzet Dit betreft de omzet aan derden, exclusief omzetbelasting. Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- of vervaardigingskosten van de verkochte producten, de kosten van inkoop, opslag en transport. Verkoopkosten Dit betreft de kosten verband houdende met de verkoop en de promotionele activiteiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Belasting naar de winst De belasting over het resultaat wordt berekend door toepassing van het geldende tarief op het resultaat van het boekjaar, waarbij rekening wordt gehouden met permanente verschillen tussen bedrijfseconomische en fiscale winstbepaling. Resultaat uit deelnemingen Voor de niet-geconsolideerde deelnemingen gewaardeerd tegen nettovermogenswaarde wordt het Ahold toekomende deel van het resultaat verantwoord. Van de overige niet-geconsolideerde deelnemingen wordt het ontvangen dan wel per balansdatum gedeclareerde dividend hier tevens verantwoord. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsolideerde deelnemingen. Vennootschappelijke winst- en verliesrekening Daar de financiële gegevens van de vennootschap zijn verwerkt in de geconsolideerde jaarrekening is de vennootschappelijke winst- en verliesrekening in verkorte vorm opgenomen, conform artikel 402, als vermeld in Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek. 53 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 57