Toelichting op de geconsolideerde balans en winst- en verliesrekening Algemeen Consolidatie In de consolidatie zijn begrepen Koninklijke Ahold N.V. en alle tot de groep behorende maatschappijen. Op basis van de bestuurlijke verantwoordelijkheid en de tussen partners gesloten overeenkomsten worden de joint ventures, tenzij anders vermeld, in de consolidatie opgenomen. Het aandeel van derden-aandeelhouders in het vermogen en in het resultaat is op de balans en in de winst- en verliesrekening afzonderlijk vermeld. De in de consolidatie opgenomen maatschappijen staan vermeld op pagina 50. Acquisities* In de Verenigde Staten werd in april het in geheel Amerika actieve bedrijf U.S. Foodservice (omzet 7,4 miljard) overgenomen. In juli werd daaraan toegevoegd GFG Foodservice (omzet 117 miljoen), marktleider in Noord Dakota, Zuid Dakota en noordelijk Minnesota. In december werd de overname van de vooraanstaande foodservice onderneming PYA/Monarch (omzet 3,2 miljard), voornamelijk actief in het zuid oosten van de Verenigde Staten, afgerond. In mei heeft het supermarktbedrijf Tops Markets de keten benzinestations en convenience stores Sugar Creek (omzet 150 miljoen) overgenomen en eveneens in mei werd door het supermarktbedrijf BI-LO de keten benzinestations en convenience stores Golden Gallon (omzet 318 miljoen) overgenomen. In juni heeft Ahold een meerderheidsbelang verworven in de in Chicago gevestigde internetkruidenier Peapod (omzet 77 miljoen). In Spanje werd in januari de in Barcelona gevestigde Catalaanse supermarktketen Kampio (omzet 100 miljoen) overgenomen. In de laatste week van december werd het openbare bod op de supermarktketen Superdiplo (omzet 1,5 miljard), werkzaam op de Canarische Eilanden, in Zuid Spanje en in de regio Madrid, succesvol afgerond. De balans van Superdiplo is reeds in de consolidatie opgenomen, n de resultaten zullen met ingang van 2001 worden geconsolideerd. In april heeft Ahold middels een 50% participatie in de nieuw opgerichte joint venture ICA Ahold AB belangen verworven in Scandinavië en de Baltische Staten (omzet 6,5 miljard). In juni heeft Ahold van de overige aandeelhouders alle resterende stemgerechtigde aandelen van Bomprego in Brazilië overgenomen. In januari werd door de supermarktketen Disco in Argentinië Supermercados Ekono (omzet 160 miljoen) overgenomen. In Nederland werd eind september door Schuitema de A&P Groep (omzet 726 miljoen) met 123 supermarkten en 6 hypermarkten overgenomen. In oktober werd door Deli XL het Belgische bedrijf Mea-De Wilde-De Loore (omzet 100 miljoen) overgenomen. De vermelde omzetten zijn geschatte jaaromzetten herrekend naar Euro's tegen de ultimo balanskoers. Bedragen in Euro's (x 1.000) Tenzij anders aangegeven zijn de in de toelichting opgenomen bedragen vermeld in duizenden Euro's. Waardering en resultaatbepaling Wijzigingen in de waardering en resultaatbepaling In overeenstemming met trends op het gebied van de internationale verslaggeving, is het voorgestelde dividend op gewone aandelen, dat en nog goedgekeurd moet worden door de algemene vergadering van aandeelhouders, niet in de balans opgenomen. Ter vergelijking zijn voor- ;de gaande jaren herrekend. Met ingang van 2 januari 2000 worden bepaalde kosten, betrekking hebbende op zelfontwikkelde of aangekochte software voor intern gebruik, geactiveerd en afgeschreven over de verwachte levensduur. Op basis van de in november 2000 gepubliceerde Richtlijn voor de Jaarverslaggeving wordt de bij verwerving van deelnemingen betaalde goodwill na november 2000 in de balans geactiveerd. Afschrijving vindt plaats volgens de lineaire methode over de geschatte economische levensduur met een maximum van 20 jaar. De betaalde goodwill tot en met november 2000 werd in zijn geheel ten laste van het eigen vermogen gebracht. In de balans ultimo 2000 is een bedrag groot 2,6 miljard geactiveerd waarover een bedrag groot 5,2 miljoen ten laste van het resultaat over 2000 is afgeschreven. Algemene grondslag De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat geschieden volgens een stelsel gebaseerd op historische verkrij- gingsprijs. Voor zover bij de afzonderlijke posten niet anders is vermeld, zijn de activa en passiva op nominale waarde gewaardeerd. ie- Boekjaar Boekjaren eindigen op de zondag die het dichtst bij 31 december ligt. De boekjaren 2000 en 1999 bestonden uit 52 weken. Vreemde valuta Uit gewone bedrijfsactiviteiten voortvloeiende vorderingen en schulden in vreemde valuta worden omgerekend tegen de per balansdatum geldende koersen. Deze omrekeningsverschillen en de gedurende het boekjaar optredende koersverschillen worden ten gunste dan wel ten laste van de winst- en verliesrekening gebracht. Van de in de consolidatie opgenomen jaarrekeningen van buitenlandse eenheden, luidende in vreemde valuta, worden de bedragen van de balans omgerekend tegen de per balansdatum geldende koersen; de bedragen van de winst- en verliesrekeningen worden omgerekend tegen an_ de per kwartaal vastgestelde gemiddelde koersen. De bij deze omrekeningen ontstane koersverschillen worden rechtstreeks gemuteerd in sn. het eigen vermogen. 5 1 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 55