Profiel van een vooraanstaande multi-channel food specialist Koninklijke Ahold is een snelgroeiende inter nationale onderneming die zich toelegt op de distributie en verkoop van voeding en daaraan gerelateerde producten en diensten. De onder neming behaalde in 2000 een omzet van 52,5 miljard. Ahold gebruikt in haar strategie ver scheidene distributiekanalen (multi-channel) en winkelformules (multi-format) onder verschillende namen. Ahold levert de consument producten en diensten, zowel rechtstreeks via winkels als indirect via foodservice-activiteiten. De dienst verlening, inclusief thuisservice, wordt verder verbreed. Ahold heeft meer dan 8.500 supermarkten in Europa, de Verenigde Staten, Latijns-Amerika en Azië. Daarnaast heeft Ahold foodservice- activiteiten. De onderneming biedt werkgelegen heid aan 420.000 medewerkers, die wekelijks circa 35 miljoen consumenten en meer dan 200.000 foodservice-cliënten in 24 landen van dienst zijn. Ahold wil voor de consument de beste en meest succesvolle aanbieder van voeding zijn. Hiertoe ontwikkelt de onderneming een hecht netwerk van winkel- en foodservice-bedrijven, die opti maal tegemoet komen aan de wensen van de lokale klant. Het zijn marktleiders in kwaliteit en innovatie. Zij bieden de klanten waar voor hun geld; een uitstekende service en kwaliteits producten die voldoen aan stringente veiligheids eisen. "'i ilk' Sterke autonome groei, die tot uiting komt in zowel omzet als resultaat, staat bij Ahold voorop. Daarnaast groeit de onderneming door acquisities en joint ventures, gebaseerd op een evenwichtig beleid in zowel volwassen als groeimarkten. 6 maart 2001

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 4