Financieel jaaroverzicht Record resultaten behaald in In 2000 groeide de omzet met 56% tot 52,5 miljard. Het nettoresultaat nam 48% toe tot 1,1 miljard. Na aftrek van het preferent dividend steeg de winst per aandeel met 32% tot 1,51. De hoge koers van de Amerikaanse dollar beïnvloedde de omzet en het resultaat positief. Bij ongewijzigde omrekenkoersen zou de omzet zijn toegenomen met 42% en het nettoresultaat met 33%. Exclusief valuta-effecten steeg de winst per aandeel met 19%. Acquisities Verenigde Staten In 2000 werden de balans en het resultaat beïnvloed door een aantal acquisities. In de Verenigde Staten werd in april het in geheel Amerika actieve bedrijf U.S. Foodservice overgenomen. In juli werd daaraan toegevoegd GFG Foodservice, marktleider in North Dakota, South Dakota en noorde lijk Minnesota. In december werd de overname van de vooraanstaande foodservice onderneming PYA/Monarch, voornamelijk actief in het zuidoosten van de Verenigde Staten, afgerond. In mei heeft het supermarktbedrijf Tops Markets de keten benzinestations en gemaks winkels Sugar Creek overgenomen en eveneens in mei werd door het supermarktbedrijf BI-LO de keten benzinestations en gemakswinkels Golden Gallon overgenomen. In juni heeft Ahold een meerderheids belang verworven in de in Chicago gevestigde internet- kruidenier Peapod. In Spanje werd in januari de in Barcelona gevestigde Catalaanse supermarktketen Kampio overgenomen. In de laatste week van december werd het openbare bod op de supermarktketen Superdiplo, actief op de Canarische Eilanden, in Zuid Spanje en in de regio Madrid, succesvol afgerond. De balans van Superdiplo is reeds in de consolidatie opgenomen, de resultaten zullen met ingang van 2001 worden geconsolideerd. In april heeft Ahold middels een 50% participatie in de nieuw opgerichte joint venture ICA Ahold AB belangen verworven in Scandinavië en de Baltische Staten. In Nederland werd eind september door Schuitema de A&P Groep met 123 supermarkten en 6 hyper- markten overgenomen. In oktober werd door Deli XL het Belgische bedrijf Mea-De Wilde-De Loore over genomen. In juni heeft Ahold van de overige aandeelhouders alle resterende stemgerechtigde aandelen van Bomprepo in Brazilië overgenomen. In januari werd door de supermarktketen Disco in Argentinië Supermercados Ekono overgenomen. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 36% tot 27,8 miljard, gedeeltelijk door het in april 2000 overgenomen U.S. Foodservice. De supermarktketens behaalden hogere omzetten, in het bijzonder Stop Shop en Giant-Landover. De identieke omzetgroei bedroeg 2,1% en de vergelijkbare omzetgroei 2,8%. Het bedrijfsresultaat steeg met 34% tot 1,3 miljard, vooral door de consolidatie van U.S. Foodservice. De resultaten van U.S. Foodservice overtroffen de aanvankelijke verwachtingen. Uitgezonderd Edwards, realiseerden alle supermarktketens marktaandeelgroei, Omzet (x 1 miljard) 2000 1999 (+/-) Verenigde Staten 27,8 20,3 36,5% Europa 16,6 10,5 59,0% Latijns-Amerika 5,1 3,5 45,3% Azië 0,4 0,5 j 15,5% Totaal 52,5 33,6 56,3%

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 46