ondernemin Samenstelling Raad van Commissarissen Ir. H. de Ruiter (67), President-Commissaris Mr. R.J. Nelissen (69), Plaatsvervangend Voorzitter C. Boonstra (63) Dr. J.A. van Kemenade (64) Sir Michael Perry CBE (67) L.J.R. de Vink (55) Profiel Raad van Commissarissen Koninklijke Ahold N.V. Bij de samenstelling van de Raad van Commissarissen is het streven gericht op diversiteit qua ervaring en kennis met betrekking tot de activiteiten van Ahold. Specifieke deskundigheid op financieel, economisch en sociaal terrein dient binnen de Raad vertegenwoor digd te zijn, alsmede affiniteit met consumentgericht denken. Van essentieel belang daarbij is ruime ervaring, enerzijds in het internationale bedrijfsleven, maar ook vanuit een bestuurlijke achtergrond. De Raad streeft naar een complementaire verdeling van verschillende deskundigheden en ervaring tussen zijn leden. Ook qua geslacht en leeftijdsopbouw dient bij voorkeur diversiteit te bestaan. Geprobeerd wordt een aantal leden in de Raad vertegenwoordigd te hebben dat nog volledig actief is, met name in het bedrijfsleven. De Raad van Commissarissen zal bij voorstellen tot (her)benoeming van zijn leden zoveel mogelijk reke ning houden met bovengenoemde uitgangspunten. Ir. H. de Ruiter bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1994 en is her benoemd tot 2002. De heer De Ruiter is onder andere voormalig managing director en thans commissaris van N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij. Hij is tevens onder meer commissaris van Aegon N.V., Beers N.V., Heineken N.V., Corus Group Plc, Vopak N.V. en Wolters Kluwer N.V. Mr. R.J. Nelissen bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1981 en is her benoemd tot 2001. De heer Nelissen is voormalig voorzitter Raad van Bestuur ABN AMRO Holding N.V. en ABN AMRO Bank N.V. Hij is onder andere commis saris bij N.V. Luchthaven Schiphol, Koninklijke Boskalis Westminster N.V., Schiphol Area Development Company, Daimler Chrysler Nederland B.V., Elsevier N.V., Reed Elsevier Plc, ABN AMRO Holding N.V. en International Flavors Fragrances IFF (Nederland) B.V. De heer C. Boonstra bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 2000, tot 2004. De heer Boonstra is voormalig president van Sara Lee/DE en van Sara Lee Corporation in de Verenigde Staten. Hij is thans President van Koninklijke Philips Electronics N.V. De heer Boonstra is commissaris bij de Technische Universiteit Eindhoven, Amstelland N.V., Atos-Origin, Sara Lee/DE N.V. en Hunter Douglas International N.V. Dr. J.A. van Kemenade bezit de Nederlandse nationa liteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1996 en is herbenoemd tot 2004. De heer Van Kemenade is Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland. De heer Van Kemenade is onder andere commissaris bij De Nederlandsche Bank N.V. Sir Michael Perry CBE bezit de Britse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1997 en is herbenoemd tot 2004. De heer Perry is voormalig Chairman van Unilever Plc. Hij is Chairman van Centrica Plc, Chairman van Dunlop Slazenger Group Limited, Deputy Chairman van Bass Plc, Non-Executive Director van Marks Spencer Plc, President van de Marketing Council, Chairman van de Shakespeare Globe Trust, President van de Liverpool School of Tropical Medicine, Chairman van de British Government's Senior Salaries Review Body en President van de Anglo-Netherlands Society. De heer L.J.R. de Vink bezit de Amerikaanse nationa liteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1998, tot 2002. De heer De Vink is voormalig Chairman, President en Chief Executive Officer en Director van Warner-Lambert Company. De heer De Vink is onder andere bestuurslid van National Foundation for Infectious Diseases, United Negro College Fund en Nijenrode University, National Actors Theater, New Jersey Performing Arts Center en Advisory Board of Sotheby's. 41 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 45