Bericht van de Raad van Commissarissen Zicht op een groeiende Wij bieden u hierbij ter goedkeuring aan het door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarverslag en de jaarrekening over het boekjaar 2000. De jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door Deloitte Touche Accountants. De accountantsverklaring treft u aan op pagina 75 onder het hoofdstuk Overige gegevensDe statutaire winstverdeling staat vermeld op pagina 74. Sir Michael Perry opnieuw te benoemen tot commis saris, tot 2004. Deze herbenoeming heeft plaats gevonden nadat de Commissie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van deze vacature aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze colleges geen bezwaar aantekenden tegen deze benoeming. In juni zal Mr. R.J. Nelissen afscheid nemen als commissaris. Voor zijn actieve betrokken heid en grote bijdrage aan Ahold sinds hij in 1981 toetrad tot onze Raad zijn wij hem zeer erkentelijk. Met ingang van 1 januari 2001 hebben wij de heer M.P.M. de Raad benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 2000 per gewoon aandeel van 0,25 nominaal vast te stellen op 0,63 (1999: 0,49 gecorrigeerd voor keuzedividenden). Hiervan is inmiddels 0,18 (1999: 0,14) als interimdividend betaalbaar gesteld. Het slotdividend ad 0,45 (1999: 0,35) zal naar keuze opgenomen kunnen worden in contanten of in de vorm van een uitkering van 2% ten laste van de fiscaalvrije agioreserve. Dit dividend zal betaalbaar zijn per 23 mei 2001. De houders van cumulatief preferente financieringsaandelen ontvangen over 2000 een totaaldividend van 17,4 miljoen. Met ingang van 2 mei 2000 is de heer C. Boonstra, President van Koninklijke Philips Electronics N.V., benoemd tot commissaris, tot 2004. Deze benoeming heeft plaatsgevonden nadat de Commissie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van deze vacature aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze colleges geen bezwaar aanteken den tegen deze benoeming. Volgens rooster is Sir Michael Perry aan de beurt om af te treden. Hij heeft meegedeeld voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. Wij hebben besloten In het verslagjaar lieten wij ons op de hoogte houden van de gang van zaken en is zesmaal vergaderd met de Raad van Bestuur. Gesproken is over onderwerpen als de ondernemingsstrategie, acquisities en de finan ciering daarvan, de kwartaalresultaten, de ontwikkeling van de vermogenspositie, de topstructuur en de samen stelling en bezoldiging van de Raad van Bestuur. De leden van onze Raad hebben de overlegvergade ringen van de Centrale Ondernemingsraad, waarin de jaarcijfers en het sociaal beleid van Ahold werden behandeld, bijgewoond. Er is een reglement waarin de taakverdeling en de werkwijze van de Raad van Commissarissen is vast gelegd. Tevens functioneren een auditcommissie, een remuneratiecommissie en een selectie- en benoemings commissie, die allen in het verslagjaar bijeen zijn geweest. Raad van Commissarissen Zaandam, 6 maart 2001

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 44