in ondernemingsbeleid Training en opleiding Ahold Retail Academy Ahold Networking Deelname in financiële groei van de onderneming Groei van de onderneming DUJMDIK In 2000 bood Ahold haar medewerkers wederom een breed scala aan trainingen en cursussen. Ongeveer 25 procent van de medewerkers volgde een trainings programma. Tevens heeft Ahold in 2000 opnieuw academici, studenten, medewerkers en hun verwanten in staat gesteld deel te nemen aan opleidingsprogram ma's op het gebied van de levensmiddelendetailhandel. De financiële steun werd gegeven in het kader van de Gerrit Jan Heijn Fellowship, het Albert Heijn Studie fonds en de Ahold Award. De Ahold Retail Academy, gestart in 1999, heeft zich ontwikkeld tot een belangrijke opleiding om jonge, veelbelovende Ahold-medewerkers te trainen en inzicht te bieden in de fundamentele succesfactoren van de onderneming. De Retail Academy organiseert twee keer per jaar een intensieve, twee weken durende leergang met docenten van Ahold, van Cornell University (VS) en van Universiteit Nyenrode. Deelnemers komen uit alle Ahold-werkgebieden en hebben een aantal jaren werkervaring bij de onderneming of bij één van de samenwerkingspartners. In 2000 is het fundament gelegd voor een Ahold Foodservice Academy. Ahold Networking is het virtuele kennisnetwerk van de onderneming. Sinds twee jaar biedt dit intranet de mogelijkheid om kennis en ervaring uit te wisselen over alle onderdelen van de onderneming. Deze wereldwijde kennisuitwisseling is uniek in de branche en geeft Ahold een belangrijke voorsprong op de concurrentie. Ultimo 2000 integreren 6.000 Ahold- specialisten in de VS, Europa, Latijns-Amerika en Azië Ahold Networking in hun dagelijkse werk. De op geavanceerde informatietechnologie gebaseerde structuur maakt efficiënte communicatie relatief een voudig. Dit gebeurt online en uitsluitend voor intern gebruik. Ahold heeft ook in 2000 de medewerkers laten delen in het financiële resultaat van de onderneming. Het aantal deelnemers in het AH Vaste Klanten Fonds steeg met 3% tot 141.300, waaronder 20.045 medewerkers. Het Fondsvermogen steeg met 7,7% van 378 miljoen tot 407 miljoen. In de Verenigde Staten kochten de medewerkers in totaal 306.021 aandelen Ahold door middel van het Associate Stock Purchase Plan. Het bonusprogramma en de optie regeling voor middenmanagers onderstrepen Ahold's overtuiging dat successen zowel kunnen worden bereikt door teamwork als door individuele inspanningen. Buiten de Verenigde Staten en Nederland zijn de winst- delingsregelingen uitgebreid, om nog meer medewerkers hierin te betrekken. In 2000 is het gemiddeld aantal medewerkers bij Ahold wereldwijd met 14% gegroeid tot 332.085 (1999: 291.982), waarvan de helft vrouw. Van het totaal aantal medewerkers heeft slechts 4% een kantoorfunctie. De totale wereldwijde personeels kosten bedroegen 6,5 miljard in 2000 (in 1999: 4,5 miljard). Dit bedrag omvat salarissen, sociale lasten, verzekeringspremies, pensioenbijdragen en andere werkgeverslasten. Het belegd vermogen van het Ahold Pensioenfonds bedroeg ultimo 2000 1,24 miljard (1999 1,2 miljard). Ongeveer 24.000 medewerkers betaalden premie aan het fonds en 5.507 personen ontvingen pensioen. 39 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 43