De medewerkers van Ahold Inzet medewerkers centraal Ahold besteedde ook in 2000 veel aandacht aan de medewerkers. Zij hebben recht op een goed werkklimaat en een respectvolle en eerlijke behandeling, vrij van discriminatie. Ahold hecht grote waarde aan een solide personeelsbeleid, dat rekening houdt met talent, achtergrond en ervaring van de medewerker. De onderneming biedt medewerkers van gelijkwaardig niveau gelijkwaardige carrière mogelijkheden, ongeacht afkomst, geslacht, geloofsovertuiging, nationaliteit, sociale of etnische achtergrond, leeftijd, seksuele geaardheid, politieke opvatting of een eventuele handicap. Ahold onderhoudt goede betrekkingen met ondernemingsraden en vakbonden. Diversiteit cruciaal voor succes Goede arbeidsvoorwaarden Persoonlijke ontwikkeling en plezier in het werk zijn structurele aandachtspunten in ons personeelsbeleid. Ahold wil een werkomgeving bieden waarin mede werkers worden gestimuleerd zich te ontplooien en ontwikkelen. Dit vormt de basis van ons streven om in alle werkgebieden een aantrekkelijke werkgever te zijn. Door dit beleid zijn Ahold-bedrijven in staat op brede schaal talentvolle medewerkers te werven, ontplooiing te bieden en te behouden. Eind 2000 had de onderneming wereldwijd 377.485 (eind 1999: 308.793) medewerkers van 99 natio naliteiten in dienst. Samen bedienen zij dagelijks in 24 landen een klantenkring van meer dan 100 nationaliteiten. Ahold speelt alert in op demografische ontwikkelingen en hecht sterk aan diversiteit. Een gevarieerd personeels bestand is, gezien de geschakeerde klantenkring van Ahold, een voorwaarde voor een succesvolle bedrijfs voering. De medewerkers in de winkel moeten een afspiegeling zijn van ons klantenbestand. Bovendien voldoet een gevarieerde opbouw van het personeels bestand aan onze maatschappelijke overtuiging dat alle huidige en toekomstige medewerkers recht heb ben op persoonlijke groei en ontwikkeling binnen de onderneming. De Raad van Bestuur en de managementteams zien er op toe dat diversiteit in ons medewerkersbestand ook daadwerkelijk wordt gepraktiseerd. Wereldwijd worden binnen Ahold de werkmethoden geëvalueerd en geanalyseerd vanuit het oogpunt van diversiteit. Consistentie tussen beleid en praktijk is daarbij essentieel. Onze strategie is erop gericht marktleider te zijn in kwaliteit en innovatie. Ahold streeft naar voortdurende verbetering, zowel door het optimaliseren van de eigen resultaten als door structureel beter te presteren dan onze concurrenten. Ons streven naar perfectie is echter alleen geloofwaardig als de vaardigheden van mede werkers en management voortdurend worden vergroot. Zonder de inzet en het enthousiasme van de mede werkers zouden de inspanningen om een netwerk van kwaliteitsondernemingen op te bouwen, niet zo succes vol zijn. Ahold biedt de medewerkers een uitdagende werk omgeving, met ruimte voor eigen initiatief en verant woordelijkheid. Met goede arbeidsvoorwaarden en de mogelijkheid voor onze medewerkers om een gezond evenwicht tussen werk en privé te vinden, kan Ahold haar naam als goede werkgever versterken.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 42