Zorg voor het milieu Biotechnologie, een kwestie van kiezen Stadsvernieuwing Milieustrategie bevordert onze ondernemingsstrategie door: Goed milieubeheer beschouwen wij als onze sociale verantwoordelijkheid en als voorwaarde voor continuïteit op lange termijn. We hebben sterke aanwijzingen dat goed milieumanagement ook leidt tot betere bedrijfs resultaten. Vanwege de verschillende ontwikkelingsstadia waarin onze bedrijven zich bevinden, hebben we geen 'blauwdruk' voor milieubeheer. Iedere werkmaatschap pij moet een leidende rol spelen in de eigen markt. Vermindering van het gebruik van energie, bestrijdings middelen en overbodig verpakkingsmateriaal zijn aspecten van ons beleid. Biotechnologie, inclusief genetische modificatie, is op dit moment een van de meest dynamische weten schappelijke gebieden. Tegelijkertijd is het een onder werp van maatschappelijke discussie. Voorstanders hopen dat het vastleggen van gewasbeschermende eigenschappen in planten het gebruik van chemicaliën terug zal dringen. Critici zijn bezorgd over de invloed op de menselijke en ecologische gezondheid. Ahold heeft geen bezwaren tegen het verantwoord gebruik van biotechnologie mits er aantoonbare voordelen zijn voor de consument en alle genetisch gemodificeerde producten qua veiligheid en milieu effect zijn goedgekeurd door de toezichthoudende autoriteiten. Verder hebben consumenten het recht te weten hoe en waar hun voedsel is geproduceerd en moeten zij een vrije keuze kunnen maken bij hun aankopen. Met dit oogmerk bevorderen we duidelijke en heldere etikettering van de producten in onze winkels. Ahold is tevens een voorstander van betere voorlichting over productiemethoden en levensmiddelentechnologie. Onze ondernemingen hebben zich ook in 2000 weer ingespannen om hun communicatie hierover uit te breiden. Dit proces is het meest effectief als het wordt opgepakt als een gezamenlijke inspanning van overheid, consumenten, wetenschap en bedrijfsleven. In verschillende werkgebieden openen Ahold- bedrijven winkels in economische achterstandwijken. Dit vraagt meestal een relatief hoge investering, maar leidt onder meer tot verbetering van de carrièrekansen van de lokale beroepsbevolking. In de VS, Nederland en Latijns-Amerika werken we samen met non-profit- organisaties om kansarme jongeren de mogelijkheid te bieden te gaan studeren. Uiteindelijk zal deze aanpak bijdragen aan de opbouw van sterke gemeenschappen. Verantwoorde inkoop van producten om te anticiperen op de vraag van consumenten naar veilige producten van hoge kwaliteit, die onze zorg voor het milieu weerspiegelen. Innovatie en uitwisseling van beste werk methoden die de efficiëntie vergroten en de kosten terugdringen door de milieuprestaties van onze winkels en bedrijven te verbeteren. Informatieverschaffing en het bieden van mogelijkheden aan klanten om eigen keuzes te maken. 37 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 41