Steun aan hulpbehoevenden in programma's die veiligheid, kwaliteit en milieu aspecten combineren in een keten beheersysteem. We zijn met andere partijen nauw betrokken bij het ontwikkelen van internationaal aanvaarde standaards hiertoe, die tegemoet komen aan de belangen van de consument. Het 'Ahold Global Food Safety Committee', dat werd opgericht in 1999 en rechtstreeks rapporteert aan de Raad van Bestuur, heeft zich in 2000 verder ontwikkeld. Een wereldwijd netwerk van Ahold-voedselveiligheids- managers verzorgt de uitwisseling van informatie en actieprogramma's voor consistente productveiligheid. Inkoop- en kwaliteitbewakingafdelingen zijn hierbij nauw betrokken. Met een dergelijk initiatief winnen én versterken wij het vertrouwen van de consument. Onze klanten kunnen erop rekenen dat Ahold-bedrijven wereldwijd de best beschikbare producten en diensten in een schone, hygiënische omgeving leveren. Ahold is actief betrokken bij brancheverenigingen en bevordert soortgelijke activiteiten bij collega-bedrijven. Door contacten op nationaal en regionaal niveau stimuleert Ahold overheden hun verantwoordelijkheid te nemen en hiernaar te handelen. Dit heeft mede geleid tot de oprichting van het 'Europese instituut voor voedselveiligheid', een initiatief van zestien Europese landen. Recente gebeurtenissen, zoals de BSE-crisis, hebben ertoe geleid dat alle partijen nu nóg meer doordrongen zijn van hun verantwoordelijk heid op het gebied van voedselveiligheid. Ahold-ondernemingen zijn 'goede burgers' en dragen zorg voor hun klanten en de gemeenschap waarbinnen ze actief zijn. We tonen onze betrokkenheid door directe participatie in lokale evenementen en door het sponsoren van charitatieve doelen. Zo investeerden onze bedrijven in Amerika in 2000 een aanmerkelijk bedrag voor goede doelen, onder meer ten bate van charitatieve instellingen. In Europa, Latijns-Amerika en Azië tonen we onze sociale verantwoordelijkheid door de hechte samen werking met lokale overheden in het terugdringen van de werkloosheid, het stimuleren van duurzame agrarische initiatieven en bijdragen aan projecten voor hulpbehoevenden. Het behoort tot de cultuur van Ahold om mensen met respect en waardigheid te behandelen. We leveren grote inspanningen om het welzijn van veel mensen te verbeteren. Overal waar we activiteiten hebben, streven we naar een balans tussen zaken van wereld belang en de behoeften van de lokale gemeenschap. Lokale besluitvorming in combinatie met wereldwijde kennisuitwisseling is hierbij de sleutel tot succes. Dit blijkt uit de resultaten van onze werkmaatschap pijen en partners. Op corporate niveau draagt Ahold bij aan medische research naar kanker, onderwijs en wetenschappen, levensmiddelentechnologie en andere activiteiten. Stop Shop-medewerkers zamelen geld in voor een voedselproject Ahold is betrokken bij activiteiten die invloed hebben op het sociaal welzijn van de burger. We werken samen met consumentenorganisaties, luisteren naar onze medewerkers, naar vakbonden en belangen groeperingen. We streven ernaar de lat steeds hoger te leggen en als ondernemer een voorbeeldfunctie te vervullen.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 40