S ociaal-maatschappelijk betrokken Als vooraanstaande internationale aanbieder van voeding heeft Ahold grote verantwoordelijkheden. We zorgen voor veilige producten van topkwaliteit op de schappen van onze 8.500 winkels waar iedere week 35 miljoen klanten komen. Ook onze 200.000 institutionele klanten moeten zeker kunnen zijn van topkwaliteit. Hoewel winst en het voortdurend toevoegen van waarde belangrijk zijn voor de continuïteit van de onderneming, zijn we ons terdege bewust van onze sociaal-maatschappelijke verantwoordelijkheid. Dit bewust zijn is een fundamentele pijler van ons ondernemingsbeleid. Voedselveiligheid Bijdragen aan een betere wereld '^n,i I ORGmc Onze maatschappelijke positie leidt tot een verregaande verantwoordelijkheid om veilige en gezonde producten te bieden aan onze klanten. In bredere zin vertaalt deze verantwoordelijkheid zich ook in maatregelen die het milieu ontlasten, keuzes ten aanzien van producten die we verkopen en onze bijdragen aan een betere samenleving. Moderne levensmiddelenproductie en -distributie zijn een complexe materie waarvoor van onze kant veel expertise wordt ingezet. De klant moet blindelings kunnen vertrouwen op kwaliteit. We luisteren aandachtig naar zijn wensen, die aangeven dat voedselveiligheid grote invloed heeft op de manier waarop consumenten omgaan met hun eerste levensbehoefte: eten en drinken. Ahold levert een wezenlijke bijdrage door te zorgen dat onze voedingsproducten worden gecontroleerd 'van boerderij tot bord', van grondstof tot eindproduct. Gelukkig staan we in dit streven niet alleen. Gelijkgestemde ondernemingen en verantwoordelijke autoriteiten nemen hun maatschappelijke rol steeds serieuzer en ontplooien afzonderlijk en gezamenlijk initiatieven om zeker te stellen dat de producten die we aanbieden geen gezondheidsrisico's met zich brengen. Wij geloven dat voor ons de meest efficiënte manier om voedselveiligheid te bieden ligt 35 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 39