in Centraal-Amerika werd in december 1999 een partnership gevormd onder de naam Paiz-Ahold. De partnership heeft een belang van 80,5% in La Fragua, de grootste supermarkt- en hypermarktonderneming in Guatemala (102 winkels) met een groeiende aan wezigheid in El Salvador (20) en ook in Honduras (8). La Fragua exploiteerde aan het eind van het jaar 130 winkels met een omzet van 0,6 miljard. La Fragua is een voortreffelijke, goed geleide onderneming. Een team van Ahold waarin verschillende detailhandels disciplines waren vertegenwoordigd, heeft een vergelijk ende analyse uitgevoerd. De aanbevelingen hebben de omzet en winstgevendheid van de joint venture aan zienlijk verbeterd, gezonde autonome groei gestimuleerd en de opening mogelijk gemaakt van een nieuwe hypermarkt in Guatemala, vier nieuwe winkels in San Salvador en zes in de Hondurese hoofdstad Tegucigalpa. In de loop van het jaar werden ongeveer 250 artikelen onder het huismerk Tops geïntroduceerd bij La Fragua. Specialisten van Golden Gallon - winkels en benzinestations in de Verenigde Staten - hebben de onderneming geassisteerd bij de introductie van benzine stations onder het merk Paiz. in Azië ontwikkelde Ahold de TOPS-supermarkt- formule in Thailand, Maleisië en Indonesië met TOPS Thailand faciliteit voor droge kruidenierswaren gehuurd, hetgeen zorgt voor belangrijke efficiencybijdragen door lagere inkoopkosten. Ook werd hier een overslagfacili teit voor versproducten gevestigd. In Paraguay werden drie nieuwe winkels geopend in de hoofdstad Asuncion. Het nieuwe managementteam verbeterde de winkel presentatie en zorgde voor aanzienlijke autonome groei. Het Support Center voor Latijns-Amerika heeft een stimulerende rol vervuld op het gebied van informatie- en kennisoverdracht. Het center in Buenos Aires zorgt voor de uitwisseling van kennis en ervaring op onder meer de gebieden food, non-food, huismerkproducten en nationale merken. 97 supermarkten aan het eind van het boekjaar. De omzet over 2000 bedroeg 402,1 miljoen, een daling van 15%, met name het gevolg van de verkoop van activiteiten in China en Singapore in 1999. Het negatieve bedrijfsresultaat daalde tot 19,8 miljoen. In Thailand gaven Ahold's activiteiten met CRC een omzetstijging van 7% te zien tot 297 miljoen. Er werden drie nieuwe winkels geopend, zodat het totaal aan het eind van het boekjaar 41 bedroeg. In november werden drie winkels verwoest tijdens overstromingen in de regio Hadyai. Ondanks de hiermee samenhangende eenmalige kosten wisten de Thaise activiteiten over het gehele jaar toch positieve bedrijfsresultaten te behalen. In Maleisië behaalde Ahold een omzet van 88 miljoen, een daling van 2%. Er werd één nieuwe winkel geopend, tien andere werden vernieuwd of verbouwd, waarmee het totaal aantal winkels aan het eind van het boekjaar 39 bedroeg. Een breder assorti ment zorgde voor verbetering van de operationele marge. Ahold vergrootte in december het belang van 65% en kreeg volledige zeggenschap over de Maleisische activiteiten. Indonesië, het kleinste werkgebied van Ahold qua volume en omzet, bleek in 2000 de snelst groeiende activiteit te zijn. Het winkelbestand steeg van negen naar zeventien winkels. De omzet steeg met 46% tot 17 miljoen.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 38