I In Latijns-Amerika beschikten Ahold en zijn partners aan het eind van het boekjaar over 567 winkels in acht landen: Brazilië, Argentinië, Chili, 5 Bomprego Superdiplo uitbreidingsprogramma ligt hieraan ten grondslag. In 2000 werden 19 winkels geopend en 8 verbouwd. Het jaar werd bekroond met de acquisitie van de vooraanstaande supermarktketen Superdiplo. Superdiplo heeft een omzet van 1,5 miljard en exploiteert 341 winkels op de Canarische Eilanden, in Zuid-Spanje, Andalusië en de regio Madrid. De activiteiten van deze keten groeiden door recente overnames van supermarkten en hypermarkten en door het openen van nieuwe winkels. Het winkelbestand is van hoog niveau en Superdiplo beschikt over veel nieuwe locaties. Eerder in 2000 nam Ahold Kampio over, een toonaangevende regionale supermarktketen in Catalonië met 39 grote supermarkten en een omzet van ca. 100 miljoen in 1999. De toevoeging van Superdiplo en Kampio levert een solide basis voor verdere groei. In Portugal was Ahold aan het eind van het boekjaar samen met joint venture-partner Jerónimo Martins eigenaar van 210 winkels. Hiertoe behoren Pingo Doce, een keten van 175 full-service-supermarkten, en Feira Nova, een keten van 23 hypermarkten. De joint venture, die in 1992 werd gevormd, realiseerde in 2000 een omzet van 1,5 miljard, een stijging van 9%. Het European Competence Center levert detailhandels expertise aan Ahold's werkmaatschappijen, met name op het gebied van logistiek, inkoop, IT, vastgoed, human resources, managementontwikkeling en ontwikkelingen in de detailhandel in het algemeen. Het centrum speelde een belangrijke rol bij het aanzetten van synergie- voordelen tussen de diverse Europese activiteiten en de onderlinge afstemming van operationele systemen en strategieën. Diverse Europese dochters van Ahold, waaronder Albert Heijn en de ICA/Hakon Group, zijn al jarenlang lid van Associated Marketing Services, een associatie van 10 Europese supermarktondernemingen. Deze alliantie, met het hoofdkantoor in Zaandam, brengt ondermeer kwaliteitsproducten tegen een concurrerende prijs op de markt onder het merk Euro Shopper. Het aantal Euro Shopper-producten is gestegen van 191 in 1999 tot 220 aan het eind van 2000. Peru, Paraguay, Guatemala, El Salvador en Honduras. De omzet over 2000 steeg met 45% naar 5,1 miljard, goed voor 10% van de wereldwijde omzet. De auto nome groei steeg met 7,7%. Het bedrijfsresultaat nam toe met 111% tot 204 miljoen. Het continent toonde opnieuw aanzienlijk groeipotentieel, en Ahold ontwikkelt haar positie verder, vooral in Brazilië, Argentinië en Midden-Amerika. Voor de activiteiten van Ahold in Brazilië was 2000 een belangrijk jaar. In juni nam Ahold de resterende 50% van de stemgerechtigde gewone aandelen over van de joint venture-partner Bomprego. Dit is de grootste supermarktketen in het noordoosten van het 32

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 36