over, een keten van 87 winkels en benzinestations in de staat New York met een jaaromzet van 142 miljoen. Sugar Creek verkoopt voeding en benzine langs autosnelwegen en werd in het tweede kwartaal geconsolideerd. Tops en Giant-Carlisle hebben hun 'back office'-activiteiten samengevoegd. Hierdoor nam de efficiency sterk toe, terwijl het vertrouwde lokale winkelmanagement behouden bleef en de bedrijven onder hun eigen naam actief zijn. BI-LO, Ahold's eerste Amerikaanse acquisitie in 1977 met het hoofdkantoor in Mauldin, South Carolina, zag de omzet stijgen met 14% tot 3,4 miljard. Deze groei kwam mede tot stand door de acquisitie van Golden Gallon met een jaaromzet van 300 miljoen, die in het tweede kwartaal werd geconsolideerd. BI-LO had aan het eind van het boekjaar 422 winkels, verdeeld over Tennessee (135), South Carolina (125), Georgia (97), North Carolina (64) en Alabama (1). Golden Gallon exploiteert 134 benzinestations en winkels in Tennessee en nabije omgeving. Gemak, service en kwaliteit blijven BI-LO's trefwoorden bij het beleid om de klanten van dienst te zijn via verschillende winkeltypen. In 2000 heeft Ahold USA opnieuw bewezen snel en alert te kunnen inspelen op marktontwikkelingen. Het gestroomlijnde Support Center verhuisde van Atlanta, Georgia, naar Chantilly, Virginia, even buiten Washington D.C., in het hart van Ahold's Amerikaanse activiteiten. Dit Support Center verkeert in de juiste positie, zowel in strategisch als geografisch opzicht, om een goede samenwerking te realiseren tussen enerzijds de supermarktondernemingen onderling en anderzijds de detailhandels- en foodservice-activiteiten. Het Support Center ondersteunt de activiteiten onder meer op de gebieden vastgoed, IT, financiering, human resources en gezamenlijke inkoop van de Amerikaanse bedrijven. Vanuit Chantilly worden 23 synergiegroepen aangestuurd met specialisten van alle werkmaat schappijen. Ook komen hier de Amerikaanse CEO's bijeen onder leiding van Ahold USA Chairman Bob BI-LO Tobin, lid van de Raad van Bestuur, Ahold USA Retail President CEO William Grize en U.S. Foodservice President CEO Jim Miller. In juni verwierf Ahold een meerderheidsbelang in Peapod, de 'online' supermarkt met een geconsoli deerde omzet van circa 45 miljoen. Peapod werkte al nauw samen met Stop Shop en G iant-Carl isle op het terrein van thuisservice. Ahold verwacht dat de investering zal leiden tot belangrijke voordelen op lange termijn. De Amerikaanse activiteiten kunnen profiteren van de expertise van Peapod op het gebied van internet en thuisbezorging. Ahold stelt haar aanzienlijke detailhandelservaring beschikbaar om een succesvolle thuisbezorgservice te ontwikkelen. Ahold verwacht dat Peapod in 2003 break-even zal zijn. Al met al groeiden in de VS de activiteiten op het gebied van detailhandel, foodservice en e-commerce verder naar elkaar toe. Dit verschafte Ahold een ideaal platform om innovatieve programma's te ontwikkelen gericht op de veranderende wensen van een groeiend aantal klanten. Door strategische afstemming van de verschillende kanalen zullen onze Amerikaanse bedrijven volop betrokken zijn bij alle eetmomenten van de klant, wanneer en waar dan ook. 29 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 33