Synergie tussen U.S. Foodservice en Giant-Landover één na grootste distributeur van voeding in de VS maakte dit mogelijk. U.S. Foodservice heeft een jaaromzet van circa 8 miljard en werd gecon solideerd met ingang van het tweede kwartaal. Het bedrijf levert voeding en aanverwante producten aan restaurants en andere foodservice-ondernemingen in de gehele VS. De acquisitie in december van de voormalige zustermaatschappij PYA/Monarch en de eerdere acquisitie van GFG Foodservice zullen naar verwachting de omzet uit foodservice- activiteiten in 2001 opvoeren tot circa 12 miljard. Deze acquisities versterken Ahold's positie en vergroten het aantal marketing- en distributiepunten van U.S. Foodservice tot 57. In een snelgroeiende markt vergrootten deze acquisities Ahold's mogelijk heden om de Amerikaanse consument nog beter van dienst te zijn en stellen de onderneming in staat een groter deel van de Amerikaanse food dollar naar zich toe te trekken. Gedurende het jaar 2000 zijn vergelijkende analyses uitgevoerd, die vaststellen hoe foodservice en food retail het best op elkaar afgestemd kunnen worden om zoveel mogelijk schaalvoordelen te behalen. Ondanks de uitbreiding van de activiteiten van detaillist naar aanbieder van voeding zijn het de full-service-supermarkten, superstores en andere winkelformules die in 2000 het grootste deel van de omzet genereerden, circa 78% van de totale Amerikaanse omzet. Niettegenstaande een vertraging van de Amerikaanse economische groei in het tweede halfjaar, ontwikkelden de activiteiten zich zeer gunstig, met een nadruk op het kritische vierde kwartaal. De identieke omzet - in vergelijking met dezelfde winkels als in 1999 - steeg in het vierde kwartaal met 3,2%. De vergelijkbare omzet - inclusief verplaatste winkels - steeg met 4,1%. Ahold blijft de vruchten plukken van lokale marketing en de goede reputatie van overgenomen bedrijven. Er werden talrijke programma's uitgevoerd, zoals de ontwikkeling van nieuwe winkelformules, de uitbreiding van het aanbod in meeneemmaaltijden, ketenbeheerverbetering, nieuwe farmacie-activiteiten en de opening van buurt- en gemakswinkels. Op deze manier kunnen wij onze klanten alternatieven bieden voor de traditionele maaltijdbereiding waarbij het accent ligt op gemak. De 1.313 winkels van Ahold waren aan het eind van het boekjaar gegroepeerd in vijf onafhankelijk Omzet VS 1996 1997 1998 1999 2000 in miljarden Bedrijfsresultaat VS 1.500' 1.000- 500 0 1996 1997 1998 1999 2000 in miljoenen 27 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 31