Terugblik activiteiten Tactisch en strategisch is Ahold uitstekend gepositioneerd als food specialist van de wereld. In 2000 behaalde Ahold een recordomzet en -winst. De onderneming slaagde er in zich succesvol te verbreden van detaillist tot aanbieder van voeding, die tevens gebruik maakt van het foodservice-kanaal. De omzet schoot met 56% omhoog naar 52,5 miljard, terwijl het bedrijfsresultaat met 61% toenam tot€ 2,3 miljard. Deze voortreffelijke prestaties waren vooral te danken aan de sterke winkelketens van Ahold in de VS en Europa. Samen zijn deze twee gebieden goed voor 89% van de omzet en 92% van het bedrijfsresultaat, vergeleken met 88% en 96% in 1999. Een forse autonome winstgroei in Latijns-Amerika droeg eveneens bij aan de resultaten, terwijl in Azië het verlies werd gereduceerd. 26 Toegerust voor verdere groei De uitstekende bedrijfsvoering in de Verenigde Staten leidde tot gezonde autonome omzetgroei van 5,3% en een forse stijging in verkoopvolume en winst. De omzet steeg met 36% tot 27,8 miljard, goed voor 58% van de wereldwijde omzet. Het bedrijfs resultaat nam toe met 34% tot $1,3 miljard. Stringente kostenbeheersing en het gebruik van schaalvoordelen zorgden voor een operationele marge van 4,8%, lager dan vorig jaar. De foodservice-activiteiten hebben, zoals voorzien, vooralsnog een drukkend effect op de marge, maar leveren een stijging van het rendement op het geïnvesteerd vermogen. Lokale marketing onder eigen winkelnaam, in combinatie met belangrijke synergievoordelen (zowel tussen de supermarktbedrijven als tussen de detailhandels- en foodservice-activiteiten) bieden volop mogelijkheden om de operationele marges nog verder te vergroten. Loyaliteitsprogramma's, effectieve synergieprogramma's, Bij Ahold-winkels ligt de nadruk op vers de overdracht van kennis en uitwisseling van beste werkmethoden droegen opnieuw bij aan de record prestaties. Sinds april heeft Ahold zich intensief gericht op de strategie om de klanten via verschillende kanalen te bedienen. De acquisitie van U.S. Foodservice, de op

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 30