Visie De toekomst in beeld Kennisuitwisseling Medewerkers Mondiale kracht voor lokale actie ons sociale en maatschappelijke gedrag. Elders in het jaarverslag gaan we hier dieper op in. We zijn met onze werkmaatschappijen en partners actief op vele markten, die qua ontwikkeling kunnen verschillen. Onze Competence Centers in de regio's onder steunen de bedrijven met kennis van zaken over onder meer huismerken, formule ontwikkeling, logistiek, IT en wereldwijde inkoop. We leveren maatwerk en kunnen wederzijds profiteren van ervaring en expertise. We integreren activiteiten, stroomlijnen onze distributiekanalen en wisselen relevante ervaringen uit. Ons wereldwijde kennisnetwerk is dagelijkse kost voor ruim 6.000 Ahold-specialisten. Via intranet worden kennis en beste werkmethoden onderling uitgewisseld. We bieden onze medewerkers uitdagend werk en een veilige werkomgeving. Zij hebben recht op een goede beloning en worden met respect behandeld. We tole reren geen discriminatie, in welke vorm dan ook. We bieden onze mensen gelijke kansen en stimuleren training en opleiding. Onze programma's voor management develop ment zijn de hoeksteen van ons human resources-beleid. We zijn in staat om snel en adequaat op marktontwikkelingen te reageren. Wereldwijd worden onze detail handelsactiviteiten decentraal bestuurd. Het lokale management is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de activiteiten en het realiseren van de doel stellingen. Onze organisatie is plat. Iedere algemeen directeur van een Ahold- werkmaatschappij rapporteert direct aan de Raad van Bestuur en heeft toegang tot alle cijfers, resultaten, trends, ervaring en kennis, waarmee resultaten kunnen worden verbeterd. Onze bedrijven zijn een platform voor verdere groei, waarvan al onze stakeholders voordeel hebben. Door het voortdurend moderniseren van bestaande winkels en het verbeteren van de service komen onze bedrijven op een hoger plan en kunnen ze optimaal concurreren. We kunnen ons aanbod nauwkeurig af stemmen op de lokale situatie en het werk achter de schermen mondiaal aanpakken, waardoor voor de klant het lokale winkelen aantrekkelijk blijft. Deze werkwijze vereist echte innovatie. Door handhaving van de lokale identiteit houden de bedrijven de populariteit van hun winkelmerk op niveau. Dit leidt ertoe dat de lokale klanten zich thuis voelen in hun winkel. Daarnaast komen we hen tegemoet als zij buitenshuis eten. Daarin zit de kracht van onze strategie 24

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 28