Gemaksvoeding Maatschappelijk ondernemen producten die voldoen aan hoge kwaliteits eisen. We beschouwen onze directe betrok kenheid bij voedselveiligheid als integraal element van onze bedrijfscultuur: we kopen in voor onze klanten, die er terecht op vertrouwen dat we dit uiterst serieus doen; we verkopen niet voor onze leveranciers. De zogenaamde machtsstrijd tussen detaillist en leverancier speelt hierin geen rol. De echte macht ligt bij de consument. Detaillisten en leveranciers werken, met de overheid, nauw samen om de klant veilig voedsel te leveren. Onze winkel- en foodservice-activiteiten ontwikkelen zich tot een netwerk van distributiekanalen waarin producten en diensten worden aangeboden aan zowel de consument als andere partijen. In de komende jaren worden onze winkelformules nog aanzienlijk uitgebreid, van grote service supermarkten tot gemakswinkels midden in drukke woonwijken voor de eerste levens behoeften. Ze kunnen ook fungeren als afhaalpunt voor andere diensten, die tele fonisch of elektronisch zijn besteld. Het voortdurend moderniseren van onze winkels is net zo belangrijk als het uitbreiden van Het karakter van onze onderneming leidt ertoe dat we een actieve maatschappelijke rol hebben met name in de omgeving van onze winkels. Als marktleider op het gebied van kwaliteit en innovatie hebben we een voorbeeldfunctie, die ook tot uiting komt in verkoopoppervlak. Tevreden klanten zijn essentieel voor de uitbouw van onze winkel en foodservice-activiteiten. Omdat hun wensen steeds verder gaan, zullen we foodservice-producten kunnen aanbieden in onze winkels en zijn nieuwe detailhandels concepten van belang voor onze foodservice- activiteiten. 23 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 27