Visie De toekomst in beeh Raspaarden Andere hoogwaardige diensten Voedselveiligheid te maken. We richten ons op innovatieve bedrijven met een goede reputatie en professioneel management. We helpen ze hun toekomst te verbeteren, tenminste als ze onze culturele due diligence doorstaan en passen binnen onze strakke strategische, financiële en geografische criteria. In een omgeving waar schaalvergroting aan de orde van de dag is, voegen dergelijke transacties nieuwe raspaarden toe aan de Ahold-stal. We hebben onze op kwaliteit gerichte, wereldwijde groeistrategie zorgvuldig ontwikkeld en richten ons met name op het toevoegen van waarde. We handhaven het lokale management bij nieuwe partners, aangezien deze mensen de onderneming hebben gemaakt tot wat die nu is. Het lokale merk wordt gehandhaafd en opge waardeerd. We voegen nieuwe diensten toe en Ahold fungeert als een intern netwerk dat waarde toevoegt aan elk onderdeel. Daarentegen verloopt de organisatie achter de schermen op wereldschaal, met als grootste voordeel dat door de schaalvoor delen het lokale winkelen nog aantrekke lijker wordt. Dit proces vereist respect voor de reputatie van het lokale winkel merk, de lokale cultuur en het management. Het heeft ons veel succes gebracht. Bovendien komen de schaalvoordelen en beste werkmethoden op een effectieve en natuurlijke manier beschikbaar, zonder dat oplossingen worden opgelegd, en alles loopt parallel met de behoeften van de lokale consument. Naast onze primaire distributiekanalen en onze groeistrategie ontwikkelen we hoog waardige diensten die onze kernactiviteiten - detailhandel en foodservice - ondersteunen. Eén daarvan is thuisservice, onder meer op basis van e-commerce, die door veel werkmaatschappijen wordt geboden. We verwachten een aanzienlijke stijging van onze via internet gegenereerde omzet in 2001. Onze Amerikaanse bedrijven bieden home shopping in verscheidene werkge bieden. In Nederland en Argentinië vertoont de thuisbezorging op basis van internet een snelle groei. E-commerce kan ook veel betekenen voor de inkoop. Door middel van de internet- beurs Worldwide Retail Exchange hebben we de eerste inkoopactiviteiten aangezet, die voor alle partijen voordelen opleverden: lagere transactiekosten en efficiënte samen werking tussen leverancier en detaillist. Het aantal veilingen en het transactievolume worden in 2001 aanzienlijk opgevoerd. Ahold is één van de initiatiefnemers van deze Exchange. Voedselveiligheid heeft een zeer hoge prioriteit. We willen op dit gebied absoluut vooroplopen om het grote vertrouwen van onze klanten te behouden. Dat geldt zowel in volwassen als in zich ontwikkelende markten. Onze winkelketens en foodservice- bedrijven bieden hun klanten uitsluitend 22

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 26