Externe groei Autonoom en met acquisities beleven we momenteel de snelste groeiperiode uit het bestaan van ons bedrijf. Winkelopeningen, verbouwingen en uitbreidingen hebben, evenals de toevoeging van vele winkels uit acquisities, een sterk positief effect op de groei van omzet en resultaat. We onderscheiden ons ook door onze op kwaliteit gerichte acquisitiestrategie. We kiezen uitsluitend voor overnames van, óf samenwerking met, de beste lokale ondernemingen. Zij worden in onze organisatie geïntegreerd met behoud van hun eigen identiteit. Ahold verstaat de kunst om goede bedrijven nóg beter keer groter is dan die van de markt. Voor dit doel is elk jaar het bedrijfsresultaat voor afschrijvingen beschikbaar om de bestaande activiteiten verder te verbeteren. Dit geld - 3,5 miljard in 2000 - gebruiken we voor de bouw van nieuwe winkels en distributiecentra, modernisering van veel bestaande winkels en voor de ontwikkeling van onder meer gemeenschappelijke IT- platforms. Tegelijk blijven we gericht op het toevoegen van waarde, op kwaliteit, keuze en service. Van onze wereldwijde omzet was 45 miljard afkomstig van ruim 8.000 winkels in 24 landen. In 2000 werden ruim 650 winkels gemoderniseerd en/of vergroot. We openden 329 nieuwe winkels op drukke locaties, waarvan 70 in de VS, 200 in Europa, 46 in Latijns-Amerika en 13 in Azië. De nieuwe winkels variëren van supermarkten en superstores tot zeer grote hypermarkten, mini-hypermarkten en gemakswinkels, al dan niet met een benzinestation. Deze ver scheidenheid weerspiegelt onze strategie om met verschillende winkelformules te werken. '30ft

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 25