Visie De toekomst in beeh Het antwoord van Ahold Onze groeistrategie Autonome groei Een selecte groep internationale onder nemingen in de voedingssector heeft de omvang, kennis en ervaring om consumen ten van dienst te zijn op een manier die zij verwachten. Ahold is één van hen. Wij hebben inmiddels onze missie verbreed en willen de klant zowel thuis als buitenshuis optimaal van dienst te zijn. We willen niet alleen wereldwijd de beste supermarkt onderneming zijn, maar ook de geprefereerde aanbieder van voeding als onze klanten buitenshuis eten. Er zijn belangrijke synergieën tussen food retail en foodservice, met name in de inkoop. Onze stap naar foodservice was slechts een kwestie van tijd. De kans deed zich voor in 2000 toen we in Amerika U.S. Foodservice en daarna PYA/Monarch overnamen, uitstekende foodservice-ondernemingen met een verwachte omzet op jaarbasis van circa 12 miljard in 2001. Deze overnames bieden nieuwe significante groeimogelijkheden voor Ahold, zoals ook het geval is met onze foodservice-activiteiten in Nederland, België en Scandinavië. De synergie tussen detailhandel en foodservice zal in 2001 en daarna nog aanzienlijk worden vergroot. Naast food retail en foodservice ontwikkelen we nieuwe diensten, zoals thuisbezorging via het internet, gebruik makend van het ver trouwen dat onze winkels hebben opgebouwd. Onze omzet van 33,6 miljard in 1999 zal eind 2001 al nagenoeg zijn verdubbeld, dankzij sterke autonome groei, acquisities en joint ventures. Tegelijkertijd zullen ook de marges toenemen. In 2000 behaalden we een omzet van 52,5 miljard. Wanneer we ondernemingen, die in de loop van 2000 zijn overgenomen, volledig consolideren, hebben we in 2001 al een omzet op jaar basis van circa 65 miljard. Ahold is kerngezond, klantgericht, innovatief en flexibel. We staan met beide benen op de grond en beseffen dat gezonde voortgaande groei cruciaal is. De groei zal met name autonoom zijn maar ook kunnen bestaan uit acquisities van bedrijven die soortgelijke activiteiten ontplooien met dezelfde of andere formules en distributie-kanalen. Nieuwe bedrijven worden effectief geïnte greerd, voegen waarde toe en geven de groei van onze omzet en winst extra impulsen. Ahold realiseert jaarlijks autonoom een omzetgroei van circa 6 tot 7% en een groei van het bedrijfsresultaat met 12 tot 15%. Deze cijfers kunnen per werkmaatschappij verschillen. Ze zijn afgeleid van een strategie die zich richt op vergroting van de omzet per vierkante meter, vergroting van het verkoopoppervlak, verbetering van het assortiment in de winkels, toevoeging van nieuwe diensten, verlaging van kosten en versterking van onze merken. Onze detailhandelsactiviteiten streven ernaar elk jaar autonoom sneller te groeien dan de markt. Onze foodservice-activiteiten streven naar een omzetgroei, die minstens twee 20

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 24