De verschuiving van zelf koken naar buiten de deur eten is duidelijk zichtbaar Macro-economisch veiligheid en hygiëne. In onze branche spelen deze factoren een grotere rol dan in bijvoorbeeld toerisme of auto-industrie. Onze klanten worden ook ouder: in 2010 is de grootste groep in Amerika tussen 45 en 64 jaar. In welvarende landen stijgt het persoonlijk inkomen sneller dan de inflatie, het aantal eenpersoonshuishoudens stijgt en het geboortecijfer daalt. Consumenten besteden meer dan ooit aandacht aan hun gezondheid en aan gezond ouder worden. Ze kiezen steeds meer voor vertrouwde winkelmerken, waarvan ze de kwaliteit en service kennen. Zowel onze eigen activiteiten als onze macro- economische omgeving zijn flink aan het veranderen. De bestedingen aan voeding als percentage van het inkomen dalen in veel landen en de prijzen stijgen minder dan de gemiddelde inflatie. Bovendien gaat men vaker buitenshuis eten. De verschuiving van zelf koken naar buiten de deur eten is duide lijk zichtbaar. De behoefte aan gemak leidt tot snelle acceptatie van nieuwe technologie, zoals het gebruikmaken van internet in combinatie met thuisbezorging. Door 'slimme' technologieën in de keuken - zoals koelkasten die de voorraad beheren - kunnen we voeding kopen en bereiden met minimale moeite. Ahold houdt gelijke tred met deze ontwikke lingen. Dat is belangrijk. Steeds meer consumenten hebben behoefte aan goed gesorteerde voedingswinkels, die gemak, deskundig advies en actuele informa tie in een servicegerichte omgeving bieden. Deze trend zal zich voortzetten en wij veranderen mee om hieraan tegemoet te komen. 19 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 23