i Visie s Consumententrends i Éi Ahold streeft naar marktleiderschap, naar uitstekende bedrijfsvoering en voortgaande winstgroei. Sterke autonome omzet- en winstgroei zijn hiertoe de belangrijkste voorwaarden. Onze groeistrategie combineert autonome groei en selectieve acquisities van prominente bedrijven, vooraanstaand in hun markt voor wat betreft kwaliteit en innovatie. Systematisch voegen we waarde toe aan onze activiteiten door de uitbouw en afstemming van onze twee kernactiviteiten: food retail en foodservice. Een blik vooruit op de doelstellingen, strategie en activiteiten van de Food specialist of the World We werken hard aan onze missie om de beste en meest succesvolle aanbieder van voeding ter wereld te worden. We willen steeds kunnen voldoen aan de wensen van onze klanten die onder alle omstandigheden altijd op de eerste plaats komen. Dit is de basis van ons succes. Door ons te concentreren op de klant blijven onze activiteiten interessant en worden we goed beloond. We kunnen flexibel inspelen op de voort durend veranderende wensen. Met one-stop shopping is Ahold uitgegroeid van kruidenier tot buurtwinkel, full-service supermarkt tot superstore met ook velerlei non-foodproducten. Het komt erop neer dat onze klanten voor een aantrekkelijke prijs een ruim aanbod aan veilige en gezonde producten verwachten, die ze kunnen bereiden wanneer en waar zij willen. Veiligheid, gezondheid, plezier en gemak zijn overal in de wereld de trefwoorden van de consument. Daarom willen we innova tieve producten en diensten, die onze klanten nieuwe ideeën geven en in de smaak vallen. Onze winkels creëren belangstelling voor exotische maaltijden, biologische voeding en de internationale keuken, waarmee we extra dimensies toevoegen aan ons assortiment. Onze onderneming wordt meer beïnvloed door voortdurende veranderingen in demo grafische en sociale patronen dan door de economische cycli. Veel meer vrouwen participeren in de arbeidsmarkt. Hierdoor groeit hun koopkracht. Dat beïnvloedt hun kijk op fundamentele zaken als voedsel- De toekom in beeld 11 18

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 22