Verwachting 2001 Hogere resultaten in alle we Omzet en bedrijfsresultaat zullen in 2001 naar verwachting in alle werkgebieden van Ahold verbeteren als gevolg van gezonde autonome groei en de bijdrage van recente acquisities. De netto winst zal naar verwachting sterk hoger zijn. De winst per aandeel exclusief valuta-invloedenbuitengewone posten en afschrijving van goodwill, zal naar verwachting toenemen met 15%. Naast krachtige autonome groei heeft Ahold de afgelopen maanden nieuwe omvangrijke acquisities gedaan zoals PYA/Monarch in de Verenigde Staten en Superdiplo in Spanje. Dit zijn strategisch belangrijke acquisities, die de resultaten in 2001 positief zullen beïnvloeden. We hebben ons werkterrein verbreed van food retail naar food retail én foodservice. Dat vergroot ons groeipotentieel zeer aanzienlijk. Als gevolg van onze multi-channel benadering en de aanzienlijke autonome groei verwachten we een stijging van de wereldwijde concernomzet, exclusief nieuwe acqui sities en valuta-invloeden, tot circa 65 miljard in 2001. Hierbij wordt een stijging van de operationele marge verwacht door toename van synergievoordelen en strikte kostenbeheersing. De omzet in de Verenigde Staten zal naar verwachting stijgen tot circa 34 miljard als gevolg van de sterke autonome groei en de invloed van acquisities. In Europa zullen het samenwerkingsverband met de ICA/Hakon Group, de acquisitie van Superdiplo en de toenemende autonome groei naar verwachting de omzet verhogen tot circa 22 miljard. Voor Latijns- Amerika wordt verwacht dat krachtige autonome groei de omzet zal doen stijgen tot circa 5,5 miljard. Verder verwachten wij een groot aantal winkelopeningen. In Azië zullen openingen van nieuwe winkels naar verwachting de omzet op circa 430 miljoen brengen. Naast de kernactiviteiten food retail en foodservice ontwikkelen we verschillende innovatieve diensten, zoals financiële diensten en thuisbezorging via internet. We verwachten een aanzienlijke bijdrage aan de omzet uit deze klantgerichte initiatieven. We gaan er ook van uit dat het volume en het aantal transacties via de Worldwide Retail Exchange aanzienlijk zullen toenemen. Ahold is mede-oprichter van deze zakelijke internetbeurs. In 2001 zullen we ons netwerk van detailhandels- en foodservice-activiteiten verder uitbouwen in al onze werkgebieden, zowel autonoom als via acquisities. Synergieprojecten, samenwerkingsvormen en kennis uitwisseling zullen in toenemende mate waarde toevoegen aan ons geïntegreerde netwerk van ondernemingen van hoogstaande kwaliteit. De kas stroom die wordt gegenereerd, zal worden gebruikt voor investeringen in de bestaande activiteiten. Eventuele acquisities zullen worden gefinancierd uit de bestaande kredietfaciliteiten, de uitgifte van schuld papier of nieuwe aandelen. De belastingdruk zal naar verwachting nagenoeg gelijk blijven aan die van 2000. Ahold verwacht dat in onze werkgebieden nieuwe arbeidsplaatsen ontstaan door de verdere groei van onze detailhandels- en foodservice-activiteiten en de ontwikkeling van nieuwe vormen van dienstverlening. In sommige werkgebieden zal door aanpassing van de organisatie de werkgelegenheid kunnen afnemen. Voor geheel Ahold verwachten we dat de werkgelegenheid in 2001 licht zal toenemen. Raad van Bestuur 6 maart 2001

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 16