Food specialist of the World Verwachting 2001 neming in uiteenlopende productgroepen, van verse producten tot huismerken en van merkartikelen tot non-food. Ons non-food-assortiment is verbeterd en onze bedrijven werken steeds meer grensoverschrijdend. De bedrijfsprocessen worden met behulp van moderne informatiesystemen voortdurend verbeterd. Via al deze waardetoevoegende initiatieven kunnen we onze klanten superieure service bieden en beschikken onze medewerkers over middelen, die ervoor zorgen dat de klant altijd op de eerste plaats komt. Onze aandeelhouders ontvangen een consistent en aantrek kelijk rendement op hun investering. Onze partners en leveranciers weten dat ze op onze samenwerking kunnen bouwen. In alles wat we doen, staan kwaliteit en innovatie voorop. We weten dat er altijd ruimte is om de service, de kwaliteit en de win kei prestaties verder te verbeteren. We leggen de lat voortdurend een streepje hoger. We beschouwen het als een wezenlijk onderdeel van onze dienstverlening dat wij de beste voeding leveren, zowel kwalitatief als op het gebied van veiligheid. We denken dat de belangen van alle betrokkenen bij de onderneming het meest gediend zijn door ons zo goed mogelijk in de klant te verplaatsen. We willen de beste zijn als het erom gaat het boodschappen doen aangenamer te maken. We worden daarbij gesteund door toegewijde medewerkers en gekwalificeerd management voor wie service aan de klant een tweede natuur is. We besturen bij Ahold een grote verscheidenheid aan activiteiten. We hebben te maken met uiteenlopende verwachtingen van de klanten, diverse formules, verschillen in commercieel en merkenbeleid, verschillen in logistiek en cultuur. Toch zijn wij ervan overtuigd dat we, met een ervaring van bijna 114 jaar, beter dan wie ook begrijpen dat onze onderneming slechts één bestaansgrond heeft: het volledig tegemoetkomen aan de behoeften van onze 35 miljoen individuele klanten en 200.000 foodservice-klanten. We verwachten dat in 2001 in alle werkgebieden de omzetten en bedrijfsresultaten verder zullen toenemen als gevolg van gezonde autonome groei en de bijdragen van recente acquisities. We verwachten een sterk hogere nettowinst. De winst per aandeel zal, exclusief valuta-invloeden, buitengewone posten en afschrijving van goodwill, naar verwachting toenemen met 15%. Tenslotte willen we Roelof Nelissen, die na 20 jaar terugtreedt uit de Raad van Commissarissen, danken voor zijn bijdragen aan de onderneming en collega Theo de Raad welkom heten als lid van de Raad van Bestuur. Hij brengt een schat aan internationale detail handelservaring met zich mee. Graag willen we ook onze 420.000 medewerkers bedanken voor hun inzet en belangrijke bijdrage aan het resultaat. Wij danken u voor uw voortgaande steun aan onze onderneming. Namens de Raad van Bestuur, Cees H. van der Hoeven, President Raad van Bestuur Drs. C.H. van der Hoeven President Ir. J.G. Andreae Drs. A.M. Meurs A.S. Noddle Drs. M.P.M. de Raad R.G. Tobin Mr. N.L.J. Berger, Secretaris der Vennootschap Raad van commissarissen Ir. H. de Ruiter, President-Commissaris Mr. R.J. Nelissen, Plaatsvervangend Voorzitter C. Boonstra Dr. J.A. van Kemenade Sir Michael Perry, CBE L.J.R. de Vink Samenstelling per 6 maart 2001 11 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 15