VS: succesvolle uitbouw van activiteiten Allan Noddle Executive Vice-President Latijns-Amerika en Azië. In dienst getreden bij Giant-Carlisle in 1980. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1998. Verantwoordelijk voor de activiteiten in Latijns-Amerika en Azië. Cees van der Hoeven Bob Tobin President. In dienst getreden bij Ahold in 1985. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1985. Verantwoordelijk voor management development en organi satie, communicatie, juridische zaken, wereldwijde inkoop en Secretariaat der Vennootschap. Executive Vice-President en Chairman Ahold USA. In dienst getre den bij Stop Shop in 1960. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1998. Verantwoordelijk voor de activiteiten in de Verenigde Staten. Theo de Raad Executive Vice- President. In dienst getreden bij Ahold in 2001. Speciale projecten. Zal in 2002 operationele verantwoordelijkheid op zich nemen. Michiel Meurs Executive Vice-President en Chief Financial Officer. In dienst getreden bij Ahold in 1992. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1997. Verantwoordelijk voor administratie, financiën en fiscale zaken, interne accoun tantsdienst, IT, strategie en planning. Jan Andreae Executive Vice-President Europa. In dienst getreden bij Ahold in 1980. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1997. Verantwoordelijk voor de activiteiten in Europa. erin geslaagd zijn de kosten van bouw en inrichting van nieuwe winkels substantieel te verlagen. We breiden ook uit in andere sectoren, zoals winkels bij benzine stations, financiële diensten en e-commerce met thuis- service. Verder brengen we op innovatieve wijze onze winkelmerken naar een hoger niveau. Onze klanten zijn voortdurend op zoek naar waar voor hun geld en naar gemak en wij komen daaraan tegemoet door middel van een steeds breder aanbod in producten, diensten en uitbreiding van distributiekanalen. We zijn in staat om de kansen die zich voordoen goed en snel te benutten. Op deze wijze versterken wij de band met onze belang hebbenden. De strategie van Ahold in de Verenigde Staten in 2000 was er op gericht om uit te groeien van een vooraan staande supermarktorganisatie tot een landelijke aanbieder van een breed assortiment aan voeding en aanverwante producten en diensten. Hierdoor kunnen we onze klanten optimaal van dienst zijn, of zij nu in onze supermarkten komen, buiten de deur eten of de boodschappen thuis laten bezorgen. Door deze strategie kunnen we zeer flexibel opereren. De overname van U.S. Foodservice, de op één na grootste aanbieder van voeding aan restaurants en instellingen in de VS, was belangrijk in dit proces, omdat het nieuwe mogelijkheden opende voor onze supermarkten. De effecten hiervan zullen in 2001 duidelijk worden. In de voedingsbranche wint de foodservice-sector voortdurend marktaandeel en gebruiken wij U.S. Foodservice als een strategisch instrument om onze portfolio te verbeteren. Door deze stap kunnen we onze klanten nu op ieder consumptiemoment van dienst zijn. De acquisitie van U.S. Foodservice en de overnames van PYA/Monarch, GFG en - begin 2001- Parkway Foods en Mutual hebben inmiddels onze positie op de institutionele markt verder versterkt. Onze supermarktketens - inclusief het USA Support Center in Chantilly, Virginia - presteerden nog beter 9 KONINKLIJKE AHOLD jaarverslag 2000

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 13