Bericht van de Raad van Bestuur Koninklijke Ahold maakte opnieuw een uitstekend jaar doorwaarin recordresultaten in alle werkgebieden zijn behaald. De omzet steeg in 2000 met 56% tot 52,5 miljard, het bedrijfsresultaat met 61% tot €2,3 miljard en de nettowinst met 48% tot 1,1 miljard, het 13e achter eenvolgende jaar van groei. De winst per aandeel nam toe met 32%. Bij gelijke wisselkoersen zou de stijging 19% hebben bedragen. Wij zijn bijzonder te spreken over deze resultaten. De gezonde groeicijfers en de gunstige vooruitzichten geven aan dat onze onderneming in een prima conditie verkeert en in staat is om haar positie in de wereld als beste en meest succesvolle aanbieder van voeding te verstevigen. We danken de 35 miljoen wekelijkse klanten en andere belanghebbenden voor hun voort durende steun. Groei op twee fronten Graag willen we u informeren over onze verbrede missie en de gevolgen hiervan. Onze sterke punten blijven het vermogen om krachtige autonome groei te realiseren len om goede ondernemingen over te nemen en die succesvol in ons bedrijf te integreren. De verbreding van onze kernactiviteiten en de stroomlijning van onze twee distributiekanalen - food retail en foodservice - voegen waarde toe aan onze kernactiviteiten en geven Ahold nieuwe impulsen. We bieden zowel consumenten als institutionele afnemers een aantrekkelijk pakket producten en diensten en bevestigen daarmee onze reputatie als onbetwiste marktleider in kwaliteit, voedsel veiligheid en innovatie. We hebben een wereldwijd netwerk opgebouwd, bestaande uit de beste onder nemingen in detailhandel en foodservice. Het zijn regionale marktleiders met een voortreffelijke reputatie. Hun merknamen staan voor superieure service, een breed assortiment en een goede prijs/kwaliteitverhouding. Het management besteedt veel aandacht aan de verdere verbetering van de winkels en de kracht van onze merken, wat resulteert in groei van omzet en bedrijfsresultaat. We streven naar jaarlijks 6 tot 7% autonome omzetgroei en 12 tot 15% autonome groei van het bedrijfsresultaat. Hier bovenop komt nog het aan zienlijke effect van acquisities en samenwerkingsvormen. Winstgevende groei, zowel autonoom als door middel van acquisities, is een pijler van onze strategie. Ons streven is gericht op verdubbeling van de omvang van onze onderneming in de periode 1999 - 2002. Het ziet er nu naar uit dat we deze groei al bijna kunnen realiseren in 2001. Voor de nabije toekomst handhaven we onze doelstelling om een jaarlijkse groei van de winst per aandeel met 15% te realiseren (exclusief valuta-effecten, buitengewone posten en afschrijving van goodwill), en een verbetering van het rendement op het geïnvesteerde vermogen. Ahold is een aantrekkelijke partner voor bedrijven, die hun lokale positie willen versterken door samenwerking met een sterke internationale onderneming, waardoor ze kunnen beschikken over schaalvoordelen en de uit wisseling van beste werkmethoden. Door deze bedrijven achter de schermen samen te laten werken, profiteren we van een duurzaam concurrentievoordeel en versterken we onze positie als wereldwijde aanbieder van voeding. Ahold hanteert een aantal formules, van supermarkten en superstores tot buurtwinkels en speciaalzaken. We zijn bijzonder te spreken over de ontwikkeling van onze nieuwe hypermarkten en compact-hypermarkten. Positief is ook de manier waarop de werkmaatschappijen

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 12