Emissies In augustus 1998 werden 24.000.000 cumulatief preferente financieringsaandelen met een nominale waarde van f 0,50 uitgegeven. De aandelen worden gehouden door de Stichting Administratiekantoor Preferente Financieringsaandelen Ahold te Zaandam. Het administratie kantoor heeft van deze aandelen certificaten uitgegeven tegen de prijs van f 6,75. Er zijn geen certificaatbewijzen uitgegeven. De houders van certificaten zijn door het administratiekantoor in een register opgenomen. Op de cumulatief preferente financieringsaandelen wordt jaarlijks een dividend uitgekeerd ter grootte van 5,18% over het op de aandelen gestorte bedrag. Herziening van het dividend vindt voor het eerst plaats op 19 augustus 2008 en vervolgens telkenmale 10 jaar nadien. Deze aandelen hebben bij dividenduitkeringen en bij liquidatie voorrang boven converteerbare preferente aandelen en gewone aandelen. Andere preferenties zijn aan deze aandelen niet verbonden. In maart 1998 werden via een openbare emissie 34.500.000 gewone aandelen uitgegeven tegen een emissiekoers van f 67,00 per aandeel. De netto-opbrengst van deze emissie (f 2,2 miljard) werd voornamelijk gebruikt ter financiering van de expansie in Latijns-Amerika, een aantal kleine acquisities en de aflossing van kortlopende schulden. In september 1998 werden via een openbare emissie 51.750.000 gewone aandelen uitgegeven tegen een emissiekoers van f 52,80 per aandeel. De netto-opbrengst van deze emissie (f 2,6 miljard) werd geheel gebruikt ter financiering van de acquisitie van de Amerikaanse supermarktketen Giant Food. Eveneens in september 1998 werden via een openbare emissie 1.495.000 converteerbare achtergestelde obligaties uitgegeven. De converteerbare achtergestelde obligaties zijn uitgegeven in coupures van f 1.000,00 of veelvouden daarvan. Over de converteerbare achtergestelde obligatielening wordt jaarlijks 3% rente vergoed. De houders van de converteerbare achtergestelde obligatielening hebben gedurende de gehele looptijd van de lening het recht om te converteren in gewone aandelen Koninklijke Ahold. Koninklijke Ahold heeft het recht om met ingang van 30 september 2001 de converteerbare obligatielening om te zetten in gewone aandelen. De bij uitgifte bepaalde conversieprijs bedraagt f 64,42 29,23) per gewoon aandeel. Cumulatief preferente aandelen Aan de Stichting Ahold Continuïteit is een optie verleend ter verwerving van cumulatief preferente aandelen tot een totaal nominaal bedrag gelijk aan het nominale bedrag van alle uitstaande gewone aandelen, cumulatief preferente financieringsaandelen en converteerbare cumulatief preferente financieringsaandelen. Ook is er een overeenkomst krachtens welke Ahold cumulatief preferente aandelen kan plaatsen bij de Stichting Ahold Continuïteit tot een totaal nominaal bedrag gelijk aan het nominale bedrag van alle uitstaande gewone aandelen, cumulatief preferente financierings- aandelen en converteerbare cumulatief preferente financieringsaandelen. Stemgerechtigde bestuurders van deze stichting zijn ir. J.J. Slechte (voorzitter), drs. P.J. van Dun en A.M. Knuist; ir. H. de Ruiter en drs. C.H. van der Hoeven zijn als niet-stemgerechtigde bestuursleden aan de stichting verbonden. Naar het gezamenlijk oordeel van de vennootschap en de bestuurders van de Stichting Ahold Continuïteit is laatstgenoemde stichting onafhankelijk van de vennootschap, een en ander in de zin van het bepaalde in bijlage X bij het Fondsenreglement. Conform artikel 40 lid 3 van de statuten wordt aan houders van cumulatief preferente aandelen een primair dividend uitgekeerd. Andere preferenties zijn aan deze aandelen niet verbonden. Optierechten Aan een aantal leidinggevende medewerkers zijn optierechten toegekend voor de verwerving van gewone aandelen. De toegekende optierechten kennen een uitoefenperiode van 5 jaar dan wel van 5 tot 10 jaar. De uitoefening van optierechten is gereglementeerd, waarbij de Ahold-regeling betreffende voorkoming van misbruik voorwetenschap van toepassing is verklaard. Met ingang van december 1997 zijn de toe te kennen optierechten afhankelijk gesteld van de groei van de winst per aandeel. Tevens kunnen met ingang van januari 1999 de optierechten eerst na een periode van drie jaar worden uitgeoefend. Bij beëindiging van het dienstverband moeten de optierechten worden uitgeoefend. Per einde van het boekjaar waren aan meer dan 400 medewerkers in totaal 17.778.263 optierechten toegekend, waarvan 2.455.299 aan bestuurders en 15.322.964 aan overige medewerkers. Gedurende het jaar 1998 werden 5.768.455 optierechten toegekend waarvan 1.076.250 aan bestuurders en 4.692.205 aan overige medewerkers. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 75