Winst- en verliesrekening Algemeen Baten en lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop deze betrekking hebben. Netto-omzet Dit betreft de omzet aan derden, exclusief omzetbelasting. Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- of vervaardigingskosten van de verkochte producten, de kosten van inkoop, opslag en transport. Verkoopkosten Dit betreft de kosten verband houdende met de verkoop en de promotionele activiteiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Resultaat uit deelnemingen Voor de niet-geconsolideerde deelnemingen gewaardeerd tegen nettovermogenswaarde wordt het Ahold toekomende deel van het resultaat verantwoord. Van de overige niet-geconsolideerde deelnemingen wordt het ontvangen dan wel per balansdatum gedeclareerde dividend verantwoord. Belasting naar de winst De belasting over het resultaat wordt berekend door toepassing van het geldende tarief op het resultaat van het boekjaar, waarbij rekening wordt gehouden met permanente verschillen tussen bedrijfseconomische en fiscale winstbepaling. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsolideerde deelnemingen. Vennootschappelijke winst- en verliesrekening Daar de financiële gegevens van de vennootschap zijn verwerkt in de geconsolideerde jaarrekening is de vennootschappelijke winst- en verliesrekening in verkorte vorm opgenomen, conform artikel 402. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 71