Bericht Raad van Commissarissen Wij bieden u hierbij het door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarverslag en de jaarrekening over het boekjaar 1998 ter goedkeuring aan. De jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door Deloitte Touche Registeraccountants. De accountantsverklaring treft u aan op pagina 80 onder het hoofdstuk 'Overige gegevens'. De statutaire winstverdeling staat eveneens vermeld op pagina 80. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 1998 per gewoon aandeel van f 0,50 nominaal vast te stellen op f 0,86 1997: f 0,72, gecorrigeerd voor keuzedividenden). Hiervan is inmiddels f 0,26 (1997: f 0,21) als interimdividend betaalbaar gesteld. Het slotdividend ad f 0,60 (1997: f 0,51) zal, evenals het interimdividend, opgenomen kunnen worden in contanten of in de vorm van een uitkering van 2% ten laste van de fiscaalvrije agioreserve. Dit dividend zal betaalbaar zijn per 25 mei 1999. Op 13 mei 1998 trad de heer R.J. Bogomolny af als commissaris. Voor zijn betrokkenheid bij Ahold zijn wij hem zeer erkentelijk. Met ingang van 1 december 1998 werd de heer L.J. de Vink, President en Chief Executive Officer van Warner-Lambert Company benoemd tot commissaris, tot 2002. Deze benoeming heeft plaatsgevonden nadat de Commissie van Aandeel houders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van deze vacature aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze colleges geen bezwaar aan tekenden tegen deze benoeming. Op 3 juli 1998 overleed de heer F.I. Ahlqvist, kort nadat hij afscheid had genomen als lid van de Raad van Bestuur. De heer Ahlqvist is 26 jaar bij Ahold werkzaam geweest, waarvan 17 jaar als lid van de Raad van Bestuur. Gedurende deze periode heeft de heer Ahlqvist een zeer grote bijdrage geleverd aan de verdere opbouw van Albert Heijn en later aan de succesvolle internationale expansie van Ahold. Met ingang van 1 september 1998 trad de heer E.S. Moerk terug als lid van de Raad van Bestuur. Tegelijkertijd hebben wij de heren R.G. Tobin en A.S. Noddle benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. Gedurende het verslagjaar liet de Raad van Commis sarissen zich op de hoogte houden van de gang van zaken en werd zes maal vergaderd met de Raad van Bestuur. Beraadslaagd is over onderwerpen als de ondernemingsstrategie, acquisities en de financiering daarvan, de kwartaalresultaten en de ontwikkeling van de vermogenspositie, de topstructuur en de samenstelling van de Raad van Bestuur. De overlegvergaderingen van de Centrale Ondernemings raad, waarin de jaarcijfers en het sociaal beleid van Ahold werden behandeld, zijn door leden van onze raad bijgewoond. Er is een reglement waarin de taakverdeling en de werkwijze van de Raad van Commissarissen is vastgelegd. Tevens functioneren een auditcommissie, een remuneratiecommissie en een selectie- en benoemingscommissie, welke allen in het verslagjaar bijeen zijn geweest. Raad van Commissarissen Zaandam, 9 maart 1999 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 60