winkels. Ondanks de toegenomen concurrentie verwachten we dat bij Disco in Argentinië omzet en resultaat zullen toenemen. Voor Santa Isabel verwachten wij dat in 1999 de resultaten zullen verbeteren. Door de economische crisis in Azië blijft de groei van omzet en resultaat in deze regio achter bij onze oorspronkelijke verwachtingen. Hoewel wij voor 1999 verwachten dat de economie in de regio licht kan verbeteren, zal het bedrijfsresultaat nog negatief zijn, maar wel afnemen. Door autonome groei, acquisities en joint ventures zullen we in 1999 ons wereldwijde netwerk van eersteklas supermarktondernemingen verder ontwikkelen. Deze ondernemingen bieden hun klanten de beste winkel in hun lokale omgeving. Investeringen in vaste activa voor onze bestaande activiteiten zullen in 1999 ongeveer f 4,4 miljard bedragen. Van dit bedrag zal naar verwachting circa 1,1 miljard worden geïnvesteerd in de Verenigde Staten, f 600 mil joen in Nederland, f 900 miljoen in overig Europa, f 750 miljoen in Latijns-Amerika en f 50 miljoen in Azië. Ahold verwacht in 1999 voor circa 200 miljoen nieuwe financial leaseovereenkomsten aan te gaan. De financieringslasten zullen in 1999 verder toenemen, mede door de consolidatie in 1998 van nieuwe activi teiten. De interne groei kan worden gefinancierd uit de kasstroom, die wordt gegenereerd door de bestaande activiteiten. Voor omvangrijke acquisities zullen we gebruik maken van externe financieringsbronnen. De belastingdruk zal in 1999 naar verwachting licht dalen in vergelijking met 1998. De solvabiliteit zal toenemen door ingehouden winst toe te voegen aan het eigen vermogen. De uitbreiding van onze winkelketens en nieuwe activi teiten zullen naar verwachting tot nieuwe werkgelegen heid leiden. Wijzigingen in de organisatie kunnen daarentegen leiden tot enige vermindering van werk gelegenheid. Voor geheel Ahold verwachten wij dat in 1999 de werkgelegenheid enigszins kan toenemen. Zaandam, 9 maart 1999 Raad van Bestuur Azië Groeistrategie en financiering De nieuwe activiteiten in Spanje, waaronder de Cobreros-supermarkten, zullen in 1999 naar verwachting gaan bijdragen aan het resultaat van Ahold. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998 Werkgelegenheid

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 59