Belangrijk hogere resultaten verwacht Verwachting van de Raad van Bestuur voor 1999 Naar verwachting zullen in 1999 in alle regio's de omzetten en resultaten verder verbeteren. De winst per aandeel zal in 1999, exclusief valuta-invloeden, naar verwachting 15 tot 20% hoger zijn dan in 1998. Verenigde Staten Voor de Verenigde Staten verwachten wij een aanzien lijke stijging van omzetten en resultaten. De acquisitie in oktober 1998 van Giant-Landover, die geheel past in onze groeistrategie, zal in 1999 belangrijk bijdragen aan de groei in de Verenigde Staten. Autonome groei en vele nieuwe initiatieven om de samenwerking tussen onze supermarktketens verder te verbeteren, zullen naar verwachting de operationele marge positief beïnvloeden. Nederland In Nederland zal Albert Heijn het beleid van ver nieuwing en verbetering van de dienstverlening aan de klanten voortzetten. Veel aandacht zal worden besteed aan de voortdurende verfijning van de winkelformules en logistieke processen. Albert Heijn verwacht voor 1999 hogere omzetten en resultaten, evenals de speciaalzaken. Ook Grootverbruik Ahold en groothandel Schuitema verwachten een verdere toename van omzetten en resultaten. Overig Europa Voor Portugal verwachten we dat in 1999, mede door verdere uitbreiding van het aantal winkels, de omzetten en de resultaten zullen toenemen. In Tsjechië zal de omzet fors stijgen, vooral dankzij de in 1998 nieuw geopende winkels en de geplande opening van twee nieuwe hypermarkten in 1999. In Polen zal in 1999, mede als gevolg van de opening van nieuwe winkels, de omzet verder toenemen. Het bedrijfsresultaat zal nog beperkt negatief zijn. De begin 1999 in Spanje verworven supermarktketens zullen naar verwachting dit jaar nog slechts bescheiden bijdragen aan het resultaat. Latijns-Amerika In Latijns-Amerika zullen omzetten en resultaten, in lokale valuta, naar verwachting aanzienlijk toenemen. De devaluatie van de Braziliaanse real heeft echter een negatieve invloed op de geconsolideerde resultaten. Voor Bompre^o in Brazilië verwachten we voortgaande groei, mede als gevolg van nieuwe en vernieuwde In 1999 zullen omzet en bedrijfsresultaat bij Stop Shop verder toenemen.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 58