publicaties geeft Ahold hierover ook zelf voorlichting. Giant-Landover bijvoorbeeld gaf vorig jaar de gids 'Vet, Cholesterol Uw Hart' uit met vetarme recepten. In Azië kunnen klanten zich in de TOPS-supermarkten uitgebreid laten informeren over gezondheids- en voedingsaspecten. Ahold voelt zich verantwoordelijk voor de persoonlijke ontplooiing van medewerkers, hun voldoening in het werk en hun veiligheid in de winkels. De onderneming stimuleert mensen, ongeacht hun achtergrond, om bij een van de werkmaatschappijen te komen werken en deel te nemen aan opleidings- en trainingsprogramma's. In 1998 nam een recordaantal medewerkers over de gehele wereld deel aan zowel in- als externe opleidings programma's. Ahold-werkmaatschappijen zijn op verschillende manieren betrokken bij het bevorderen van duurzame landbouwmethoden. Zowel in de Verenigde Staten als in Nederland worden steeds meer biologische producten verkocht. Ook hebben veel Ahold-supermarktketens hun assortiment lokaal geproduceerde, seizoens gebonden producten uitgebreid. Samen met onder meer toeleveranciers van versproducten in Thailand startte Ahold in dit land een ketenproject, dat boeren helpt hun landbouwmethoden te verbeteren en de afvalstroom te beperken. In Nederland breidde Albert Heijn vorig jaar het 'Aarde en Waarde'-project verder uit. Dit programma heeft AH bijna tien jaar geleden ontwikkeld om toe leveranciers van onder meer groenten, vlees, vis, kip, brood en koffie te helpen bij het verminderen van de milieubelasting. Ook heeft Albert Heijn in Costa Rica koffieplanters geselecteerd, die kunnen deelnemen aan het 'Suscof'-project. Hierbij koopt AH de koffie recht streeks bij boeren in, zodat zij een hogere prijs ontvangen. Wereldwijd doen wekelijks ruim 25 miljoen mensen hun boodschappen bij een van de winkels van Ahold. Voor hen zijn kwaliteit, veiligheid en voedingswaarde van onze producten zeer belangrijk. Om te garanderen dat Ahold uitstekende kwaliteit biedt, beschikken de werkmaatschappijen over specialisten, die dagelijks waken over de normen ten aanzien van voedingswaarde en gezondheid. Ahold steunt ook organisaties, die consumenten hierover voorlichten. In diverse eigen Doordat de winkelopeningstijden zijn verlengd, kregen bij Albert Heijn veel mensen, in het bijzonder jongeren en vrouwen, de gelegenheid voor het eerst of opnieuw de arbeidsmarkt te betreden, waardoor het aantal parttimebanen toenam. Ahold heeft ook in 1998 aan een aantal liefdadig heidsorganisaties steun verleend. De onderneming geeft jaarlijks een aanzienlijke donatie aan kanker onderzoek. In de Verenigde Staten organiseert BI-LO een Charity Golftoernooi. Dit evenement heeft tot nu toe ruim f 10 miljoen opgeleverd voor goede doelen. Op cultureel gebied steunde Ahold enkele tentoon stellingen en theater- en kunstprojecten. In Zaandam, waar Ahold en Albert Heijn al 111 jaar hun hoofd kantoor hebben, is Ahold sponsor van het nieuwe publiekstheater, dat eind 1998 is geopend. Ook in 1998 droeg Ahold belangrijk bij aan enkele onderwijsprojecten en subsidieerde drie leerstoelen op het gebied van (detail)handel aan Nederlandse universiteiten. De jaarlijkse Ahold Scriptieprijs staat nu ook open voor studenten uit werkgebieden buiten Nederland. Het Albert Heijn Studiefonds heeft zijn activiteiten uitgebreid. Ahold financierde gedeeltelijk researchprojecten van enkele instellingen voor hoger onderwijs in de Verenigde Staten. Deze projecten stimuleren de wetenschappelijke belangstelling voor de detailhandel. Albert Heijn bedient met verschillende formules de binnenstad van Amsterdam. Gelijke kansen voor iedereen Duurzame productie Voedsel, gezondheid en veiligheid Liefdadigheid, kunst en cultuur Onderwijsprojecten Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 51