I Vrijwel alle Ahold-supermarkten in de Verenigde Staten steunen lokale hulporganisaties door geld in te zamelen voor voedselhulp of rechtstreeks bij te dragen aan inzamelingsacties van voedsel voor sociaal zwakkeren en armen. Klanten, medewerkers en leveranciers van Stop Shop worden via het 'Food for Friends'- programma actief betrokken bij het ondersteunen van regionale depots voor voedseldistributie. Tops Markets schenkt voeding in beschadigde verpakking, waarvan de inhoud nog goed eetbaar is, aan plaatselijke uitgiftepunten voor voedsel in het kader van de 'Food for Hunger'-actie. Giant-Landover doet in de steden Washington DC en Baltimore aan vergelijkbare acties mee. Medewerkers van Giant-Carlisle doen in hun regio mee aan de jaarlijkse 'Dag van de Zorg' als onderdeel van 'United Way'-programma's. De Ahold-werkmaat- schappijen in de Verenigde Staten zamelden in het kader van acties voor goede doelen in 1998 in totaal 26 miljoen in. In Nederland hebben supermarktmanagers van Albert Heijn de mogelijkheid om lokale initiatieven rechtstreeks te steunen. De holding zelf steunt jaar lijks talrijke (inter)nationale charitatieve organisaties door middel van een financiële bijdrage of de donatie van producten. In andere Europese landen, Latijns- Amerika en Azië doen Ahold en zijn partners eveneens aanzienlijke schenkingen ten behoeve van minder bedeelden. De zorg voor het milieu is bij Ahold een integraal onderdeel van het bedrijfsbeleid. Op alle niveaus geeft de onderneming ruim aandacht aan het verminderen van overbodige verpakkingen en het terugdringen van afval. Begin 1998 publiceerde Ahold een overzicht van de lopende milieuprogramma's, dat een goed inzicht geeft in de meest aansprekende activiteiten op dit gebied. Het rapport beschrijft de drie niveaus, waarop de milieuaspecten aandacht krijgen: in de winkels wereldwijd, bij de producten die daar worden verkocht en in de leefgemeenschappen rondom de winkels. In 1998 heeft Ahold een nieuw initiatief genomen om creatief te zoeken naar vestigingsplaatsen voor super markten in binnensteden. In Nederland worden in het kader van stadsvernieuwing ondergrondse winkels en parkeerfaciliteiten gerealiseerd in Amsterdam en Den Haag. Samen met andere partners heeft Albert Heijn een organisatie opgericht om gezamenlijk stadsvernieuwingsprojecten te realiseren. Een eerste resultaat hiervan was de herontwikkeling van een winkelcentrum in een verouderde wijk van Enschede. In de Verenigde Staten droeg Ahold bij aan de vernieuwing van binnensteden, waarmee de onder neming zich sterk verbonden voelt, zoals Buffalo, Cleveland en Rochester. Hulpverlening Zorg voor milieu Alternatieve vestigingsplaatsen Niet alleen de volwassenen interesseren zich voor de AH-kookschool: ook de jongste generatie vindt het leuk om te leren koken.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 50