terk brygjgenhoofd rego, Disco en Santa Isabe O mZG /nettoresultaat en sTberaaPTarel naar nieuw record Sterke autonome ondc in de ernemmg Giant Food in Europa versneld Uitstekende prestaties in ierikaans Omzetaandeel Hoogtepunten winst p Ahold in het kort Verenigde Staten Nederland Overig Europa Hoogtepunten Hoogtepunten Hoogtepunten Verenigde Staten 54,8 Nederland 29,1 groei Ahold is de grootste supermarkt onderneming langs de Amerikaanse oostkust met eind 1998 1.031 winkels. De omzet steeg 13% tot 16,2 miljard. Het bedrijfsresultaat nam met 24% toe tot 714 miljoen. Samenwerking tussen de vijf Amerikaanse werkmaatschappijen leidt tot steeds betere resultaten. Ahold heeft in Nederland ruim 1.750 winkels, waaronder 686 Albert Heijn- supermarkten, met in 1998 een omzet van f 17,0 miljard 7%). Het bedrijfsresultaat steeg 11% tot f 671 miljoen. Ahold heeft eveneens ruim 1.000 speciaalzaken, een groot- verbruikonderneming en een belang van 73% in groothandel Schuitema. Ahold's joint venture in Portugal en de activiteiten in Spanje, Polen en Tsjechië behaalden in 1998 een omzet van f 3,8 miljard (+20%) en een bedrijfsresultaat van f 215 miljoen 20%). In totaal heeft Ahold in deze landen 418 winkels met verschillende formules, waaronder supermarkten, hypermarkten, mini- hypermarkten en discountwinkels. Opnieuw uitstekende resultaten bij Stop Shop Acquisitie Giant-Landover EDLP-formule Giant-Carlisle blijft sterk Formuledifferentiatie bij BI-LO Sterk verbeterd resultaat bij Tops Synergie blijft tot goede resultaten leiden Geslaagde introductie bonuskaart bij Albert Heijn Formuledifferentiatie succesvol Logistiek en distributie verder verbeterd Gespecialiseerde supermarkten in grote steden Schuitema versterkt marktpositie Azië 1,5 Latijns-Amerika 8,0 Overig Europa 6,6 Ahold versnelt groei in Overig Europa Sterke positie in Portugal verder uitgebouwd Hypermarkten toegevoegd aan bestaande winkelformules in Tsjechië Ahold volledig eigenaar in Spanje en Polen atijns verig I

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 4