Betrokken bij mens en maatschappij Ahold en de maatschappij In 1998 heeft Ahold opnieuw laten zien dat het zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid zeer serieus neemt. Betrokkenheid bij de leefgemeenschappen in de werkgebieden en de maatschappij in het algemeen staan centraal in de bedrijfscultuur, evenals de zorgvuldige omgang met het milieu, het geven van gelijke kansen op werk en opleiding én het steunen van goede doelen. Ahold wil een betrouwbare partner zijn in de samenleving en een bijdrage leveren aan de gehele maatschappij. Bedrijfscultuur van Ahold De belangrijkste uitgangspunten van de onderneming zijn vastgelegd in de uitgave 'De bedrijfscultuur van Ahold'. Het streven naar gezonde continuïteit en groei in volwassen en nieuwe markten zijn hoofd doelstellingen van de onderneming. Daarnaast zien management en medewerkers ook maatschappelijke verantwoordelijkheid als een belangrijk onderdeel van het dagelijks werk. Ahold wil in zijn winkels, verdeeld over vier continenten, de klanten kwaliteit, service en een aangename sfeer bieden. Hygiëne en controle op product en kwaliteit spelen hierbij een grote rol. Aan alle medewerkers wil Ahold een goed werkklimaat bieden. De onderneming stimuleert medewerkers zelf initiatieven te nemen om zich te ontwikkelen. Met leveranciers wil de onderneming langdurige en wederzijds winstgevende relaties opbouwen. Op basis van deze uitgangspunten ontwikkelt Ahold zijn activiteiten, die resulteren in een uitstekend en continu stijgend rendement voor aandeelhouders. Contacten met belangenorganisaties en overheden Ahold maakt deel uit van een groep grote onder nemingen, die in 1998 met Amnesty International en Pax Christi heeft gesproken over de situatie van de mensenrechten in de wereld en de rol hierbij van bedrijfsleven, non-gouvernementele organisaties en overheden. Met de overheden in zijn werkgebieden bespreekt Ahold onder meer de invloed van eventuele nieuwe wet- en regelgeving op de onderneming, om ervoor te zorgen dat de belangen van de consument voorop blijven staan. De onderneming is goed vertegenwoordigd in (inter)nationale brancheorganisaties. In 1998 is veel aandacht geschonken aan aspecten van voedselhygiëne en veiligheid. Tijdens de opening van een nieuwe winkel praat Bill Grize, President en CEO van Stop Shop met leerlingen van een nabijgelegen school. Ahold vindt het belangrijk om goede contacten te onderhouden met de lokale gemeenschappen. Premium bat Palletized STOP*» 0 OPê WÊÊÊÊÊTBanaoas Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 49