Opleidingsplan Giant-Carlisle het succes van de onderneming steeds belangrijker worden. Daarom krijgt prestatiebeloning voortdurend meer aandacht. In andere landen waar Ahold actief is, zijn meer medewerkers betrokken in een winst delingsplan. Eind 1998 waren ruim 30.000 medewerkers Ahold-aandeelhouder via speciale programma's. Ahold heeft in 1998 voor medewerkers de mogelijk heden vergroot om te delen in de resultaten van de onderneming. Zij voegen hun eigen bijdrage toe aan nieuwe ideeën, oplossingen en een daadkrachtige aanpak. Het huidige aantal trainees (circa 100) in het internationale ontwikkelingsprogramma zal in 1999 verder toenemen. In Nederland zijn in 1998 het bonusprogramma, het aandelenoptieplan en de deelname van medewerkers aan het AH Vaste Klanten Fonds verder uitgebreid. In de Verenigde Staten had het bonusprogramma al eerder een bredere basis gekregen. Dit past in de overtuiging van Ahold dat persoonlijke bijdragen aan In 1998 is de Ahold Retail Academy opgericht, een nieuw en belangrijk initiatief in het kader van het wereldwijde management developmentprogramma. De academie verzorgt twee keer per jaar een cursus om het kennisniveau van het middenkader te verhogen. Circa 30 managers volgen een cursusblok van elk twee weken. Zij komen evenredig uit de Verenigde Staten, Europa, Latijns-Amerika en Azië. De cursussen worden afwisselend gehouden op de Cornell Universiteit in de Verenigde Staten en op de Nijenrode Universiteit in Nederland. De Ahold Retail Academy sluit aan bij het streven van Ahold naar uitwisseling van 'best practices' op wereldschaal. Deze continue uitwisseling van kennis en ervaring wordt steeds meer een integraal onderdeel van het beleid van de werkmaatschappijen. Medewerkers die de Academy volgen, hebben een uni versitaire opleiding en enige jaren ervaring binnen de onderneming, of een andersoortige opleiding in combi natie met ten minste acht jaar ervaring binnen Ahold. Training en scholing van medewerkers heeft hoge prioriteit bij Ahold. De werkmaatschappijen van Ahold besteden veel tijd en aandacht aan de opleiding van medewerkers en managers. Bij Giant-Carlisle in de Verenigde Staten is in 1998 een omvangrijk opleidingsplan ontwikkeld dat de medewerkers informeert over de noodzaak voorop te lopen bij het leveren van uitstekende service aan de klanten. Tegelijk is het scholingsprogramma voor managers grondig vernieuwd. Giant-Carlisle sloot ook een overeenkomst met St. Joseph's University in Philadelphia, een van de meest vooraanstaande universiteiten in de Verenigde Staten op het terrein van levensmiddelendetailhandel. Hierdoor zijn in 1998 talentvolle studenten van St. Joseph's in de gelegenheid gesteld bij Giant-Carlisle te werken. Een aantal medewerkers kreeg een beurs van het Nick Riso Scholarship Program, genoemd naar een vroegere President en CEO van Giant-Carlisle. Persoonlijke bijdrage en prestatiebeloning Ahold Retail Academy Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 47