Ontwikkeling van toptalent op elk niveau De medewerkers van Ahold Ahold heeft in 1998 veel geïnvesteerd in de ontwikkeling van medewerkers en management. Hun voortdurende opleiding en training staan hoog op de agenda van de onderneming. Ahold blijft sterk uitbreiden door middel van autonome groei, acquisities, het betreden van nieuwe markten en de ontwikkeling van nieuwe formules. Dat stelt hoge eisen aan het management. Via het management developmentprogramma selecteert en ontwikkelt Ahold getalenteerde managers, en beoogt hen voor langere tijd aan het bedrijf te verbinden. Dit draagt belangrijk bij aan het bereiken van onze ondernemingsdoelstellingen. Ahold streeft naar een gevarieerde samenstelling van het medewerkersbestand en garandeert gelijke kansen voor alle medewerkers, waar ook ter wereld. Discriminatie op grond van ras, sekse, huidskleur, leeftijd en politieke of religieuze overtuiging wordt binnen de onderneming niet getolereerd. Zowel in volledig ontwikkelde markten als in groeimarkten is de belangstelling om bij Ahold en zijn dochter ondernemingen te werken onverminderd groot. Er wordt positief geoordeeld over een carrière bij Ahold. Dit komt mede doordat de onderneming veel belang hecht aan opleiding, training en carrièremogelijkheden. Van de 279.255 medewerkers, die eind 1998 wereldwijd in dienst waren, volgde vorig jaar circa 70% een interne opleiding of training op een specifiek gebied van de detailhandel. Vakkennis werd uitgebreid en nieuwe werkmethoden werden aangeleerd. De opleidingen variëren van workshops over bepaalde product groepen tot cursussen informatietechnologie en persoonlijkheidstrainingen, ter verbetering van het eigen functioneren en de carrièremogelijkheden. Wereldwijde aanpak Ahold heeft een duidelijke groeistrategie en wil de beste en meest succesvolle supermarktonder neming van de wereld worden. De kwaliteit van het management is daarin een kritische succesfactor. Van een groep lokaal georiënteerde bedrijven is Ahold gegroeid tot een vooraanstaande internationale onder neming, prominent aanwezig op vier continenten. Om de expansie adequaat te kunnen voortzetten, geeft de onderneming veel aandacht aan de vorming en scholing van toekomstig leidinggevenden. Het management developmentprogramma is erop gericht het managementpotentieel volledig in lijn te houden met de ondernemingsdoelstellingen, zodat voortdurend bekwaam en gemotiveerd hoger kader binnen Ahold beschikbaar is. Bij de nieuwe, wereldwijde benadering van dit programma zijn alle werkmaatschappijen en joint ventures betrokken. Hierdoor kan Ahold over de beste managers beschikken. Eigen talent ontwikkelen De ontwikkeling van eigen talent heeft bij Ahold hoge prioriteit. Goede medewerkers en seniormanagers doen bewust een brede ervaring op, variërend van het leidinggeven aan operationele processen tot het managen van bijzondere situaties. Persoonlijke prestaties en ervaring in diverse functies zijn doorslaggevend voor de verdere carrièreontwikkeling. Ahold streeft ernaar dat eigen medewerkers drie van de vier vacatures op seniormanagementniveau invullen. Door de snelle internationale groei heeft de onderneming eveneens behoefte aan de instroom van managers van buitenaf.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 46