Aandeel bedrijfsresultaat De wereld van Ahold Ahold en de medewerkers 38 Bericht van de Raad van Bestuur4 Latijns-Amerika Azië Hoogtepunten Hoogtepunten Ahold in de maatschappij41 Financieel Jaaroverzicht46 Verwachting voor 199950 Bericht Raad van Commissarissen52 Jaarrekening56 Investor Relations88 Kerncijfers over 10 jaar90 Bestuur en management94 Resultaten in euro's 81 92 Verenigde Staten10 Nederland18 Overig Europa24 Latijns-Amerika28 Azië32 Kerngegevens detailhandel35 nhoud Ahold heeft zijn positie in Latijns-Amerika aanzienlijk versterkt door mede-eigenaar te worden van Disco in Argentinië en Santa Isabel in Chili, Peru, Paraguay en Ecuador. Ahold is ook mede-eigenaar van de Braziliaanse detailhandelsonderneming Bomprego. De omzet in deze regio steeg in 1998 78% tot f 4,7 miljard en het bedrijfsresultaat 72% totf 138 miljoen. Ahold en zijn lokale partners werken met de unieke, pan-Aziatische TOPS-supermarktformule. Vooral in Thailand, Maleisië en China is de basis verder versterkt. Met f 903 miljoen bleef de omzet in 1998 vrijwel gelijk. De aanloopverliezen bedroegen f 103 miljoen. Geslaagde afronding integratie Bahia-divisie in Bomprego Loyaliteitsprogramma bij Bomprego blijft succesvol Ahold mede-eigenaar van Disco en Santa Isabel Start regionale Support Group in Buenos Aires Acquisities in Maleisië en China Ondanks economische crisis hogere omzetten in lokale valuta Verscentrum World Fresh in Thailand geopend Nieuwe distributiecentra in Bangkok en Shanghai Basis versterkt, in afwachting van economisch herstel Resultaten in euro's Kerncijfers in euro's Het jaarverslag van Koninklijke Ahold N.V. is verkrijg baar in een Nederlandse en een Engelse versie. Bij interpretatieverschillen dient de Nederlandse versie te worden aangehouden. De weergave van informatie in Amerikaanse dollars vindt uitsluitend plaats voor het gemak van de lezer en vormt geen onderdeel van de volledig gecontroleerde rekeningen van Ahold. Nederland 29,9 Verenigde Staten 62,9

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 3