mm De resultaten zijn positief beïnvloed door de deelname van Ahold in de Argentijnse supermarktketen Disco en de Chileense supermarktketen Santa Isabel. Ahold houdt het belang in deze ketens via de joint venture Disco-Ahold International Holdings. Deze hield aanvankelijk 50,35% van de aandelen Disco en 36,96% van de aandelen Santa Isabel. Eind 1998 waren de belangen gestegen tot respectievelijk 90,3% en 65%. Beide ketens zijn met ingang van het vierde kwartaal 1998 volledig geconsolideerd. Eind vorig jaar beschikten de joint ventures van Ahold in Latijns-Amerika over 292 winkels, verdeeld over zes landen. Er werken circa 42.000 mensen die wekelijks zes miljoen klanten bedienen. Ahold is hiermee een van de vooraanstaande supermarktondernemingen in de regio met uitstekende groeimogelijkheden. Bomprego, met het hoofdkantoor in Recife, behaalde in 1998 een omzet van f 3,5 miljard (1997: f 2,6 miljard). Belangrijk was de succesvolle integratie van de super marktketen Bomprego Bahia (voorheen SuperMar, verworven in 1997). Bomprego was al marktleider in Noordoost-Brazilië en werd door deze overname tevens marktleider in de provincie Bahia. In de hoofdstad Salvador, de op twee na grootste stad van Brazilië, bedraagt het marktaandeel 50%. In 1998 (her)opende Bomprego 18 winkels. Eind vorig jaar beschikte Bomprego over 56 supermarkten, 14 hypermarkten en 21 andere winkelformules in een gebied, waarin een kwart van de totale bevolking (160 miljoen mensen) woont. De moderne supermarkten van Bomprego zijn gemiddeld 2.000 m2 groot. Klanten komen vooral voor de dagelijkse boodschappen. De geavanceerde hypermarkten hebben een verkoopvloeroppervlakte tot 7.000 m2 en 86 kassa's. Beide formules bieden veel mogelijkheden voor verdere groei. De winkels van Bomprego hebben aantrekkelijke bedieningsafdelingen voor versproducten. Die trekken voortdurend nieuwe klanten en dragen positief bij aan omzet en bedrijfsresultaat. Een belangrijk evenement is het jaarlijkse klantenfestival. Duizenden klanten komen daarop af om hun kennis te vergroten over kwaliteit en veiligheid van voeding, eetgewoonten en gezonde voeding voor hun kinderen. Ook op andere manieren vervult Bomprego een actieve rol in zijn werkgebieden. De Hipercard van de onderneming is een creditcard voor klanten, die ook in 30.000 andere winkels in Brazilië kan worden gebruikt. Het is eveneens een goed instrument om het koopgedrag van consumenten in kaart te brengen. Met de hierdoor verkregen informatie kan Bomprego de klanten individueel benaderen. De BomClube-kaart is een ander onder deel van het loyaliteitsprogramma van Bomprego. Hiermee kunnen klanten punten sparen, waarmee ze artikelen uit een catalogus kopen. Het management van Bomprego werkt nauw samen met de Amerikaanse zustermaatschappij Stop Shop, die kennis en ervaring beschikbaar stelt. Bomprego trof in 1998 voorbereidingen voor de opening van vier nieuwe hypermarkten en twee nieuwe supermarkten en de bouw van een nieuw distributiecentrum. Eind 1998 had Bomprego 18.000 medewerkers. Brazilië Santa Isabel introduceerde in 1998 een breed assortiment versproducten. I

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 37