1 r m \v> De 24 vestigingen worden in de Etos-organisatie geïntegreerd. De 49 gezondheidswinkels van De Tuinen, waarvan 24 franchisewinkels, ontvingen in 1998 een speciaal certificaat, waardoor De Tuinen alle receptvrije geneesmiddelen in het assortiment kan opnemen. De Tuinen heeft voldaan aan een reeks kwaliteitseisen. Dit past in de strategie om meer te zijn dan een traditionele drogist. In 1998 is begonnen met de bouw van een nieuw distributiecentrum annex hoofdkantoor voor de Etos-groep. Bij de groep werkten eind 1998 1.800 mensen. Bij slijterijketen Gall Gall nam in een krimpende markt de omzet toe met 4% tot f 507 miljoen. Eind 1998 telde de keten 485 slijterijen, waarvan 141 franchise winkels. In 1998 (her)openden 30 nieuwe of vernieuwde winkels hun deuren. Gall Gall wil zijn positie als gespecialiseerde adviseur en verkoper van wijn en alcohol op de Nederlandse markt verder versterken. Daarom ontwikkelde de keten vijf formules; van exclusieve winkels tot kleine, compacte zaken, met goed op de klant afgestemde service, kwaliteit en assortiment. Door moderne automatiseringssystemen in de winkels kunnen klanten beter worden geïn formeerd en kan de bedrijfsleiding adequater inspelen op hun wensen. Ook kan hierdoor de logistiek worden geoptimaliseerd. Gall Gall opende in Pijnacker een distributiecentrum van waaruit alle vestigingen worden bevoorraad met wijn en sterke drank. Het naastgelegen distributiecentrum van Albert Heijn distribueert bier en frisdranken naar de Gall Gall-slijterijen. De keten telde eind 1998 1.400 medewerkers. Jamin - De zoetwarenketen voerde een succesvolle strategische heroriëntatie door na een periode van tegenvallende resultaten. In 1998 zijn 72 winkels met onvoldoende commerciële perspectieven gesloten. Jamin heeft nu 132 winkels, waarvan 61 franchisers. De organisatie is hieraan aangepast. Jamin biedt de klant, naast de traditionele zoetwaren, steeds meer een luxe assortiment chocoladeartikelen. De keten ging nauwer samenwerken met leveranciers van A-merken. Deze aanpassingen hadden een positieve invloed op de omzet, die in 1998 f 99 miljoen bedroeg. De winkelformule loopt uiteen van grote vestigingen met een compleet assortiment zoetwaren tot een voudige winkels in winkelcentra. Eind 1998 had Jamin 530 medewerkers. De Ter Huurne-grenswinkels ontwikkelden zich naar verwachting. De drie supermarkten richten zich vooral op de Duitse consument en bieden naast levens middelen ook een aantrekkelijk assortiment non-food. Eind 1998 had Ter Huurne 430 medewerkers. In 1998 steeg de omzet van Grootverbruik Ahold (GVA), actief op de markt voor horeca en grootverbruik, aan zienlijk met 8% tot f 807 miljoen. De stijging is mede veroorzaakt door de overname in 1997 van horeca- groothandel Van der Spek, die in 1998 voor het hele jaar in de omzetcijfers is opgenomen. GVA verschoof het accent van houdbare producten en droge kruide nierswaren naar beperkt houdbare versproducten en diepvriesartikelen. Deze strategie is in 1998 geleidelijk doorgevoerd en heeft geleid tot een aanzienlijke ver betering van de service en de resultaten. GVA versterkte zijn positie als belangrijke leverancier van instellingen in de gezondheidszorg en cateringbedrijven. Ook de activiteiten, gericht op hotels en restaurants, zijn uitgebreid. Een modern bestel- en informatiesysteem stelt GVA optimaal in staat producten en diensten op maat te leveren. De onderneming maakte een begin met de invoering van een innovatief distributiesysteem, dat leidt tot lagere ketenkosten door het combineren van productstromen. Ook wordt met dit distributie concept het milieu minder belast. Eind 1998 had GVA 860 mensen in dienst. Gall Gall staat in Nederland bekend als expert op het gebied van wijn en sterke drank. S'^ UI Wijn van I de maand 11 OI Ode Grootverbruik Ahold Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 31