rvA~^: Jf verscentrum, herschikte de taken van twee bestaande verscentra en bereidde de sluiting voor van een centrum voor vleesverwerking in Eindhoven. Formuledifferentiatie - Albert Heijn is steeds prominenter aanwezig in de grote steden. In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag opende AH drie winkels en renoveerde acht supermarkten. Om goed in te spelen op de vraag naar individuele dienstverlening is formule differentiatie belangrijk. De formules variëren van zeer grote supermarkten met een uitgebreid assortiment tot kleinere winkels in binnensteden en in ziekenhuizen. De succesvolle samenwerking met Shell, waarbij kleinere winkels met een assortiment van ongeveer 1.000 artikelen worden geëxploiteerd, is uitgebreid tot 52 benzinestations. De klant kan ook via de computer en Internet thuiswinkelen bij Albert Heijn. De omzet van AH Thuisservice nam in 1998 belangrijk toe. Klanten reageren positief op deze nieuwe vormen van dienstverlening. Stadsvernieuwing - Albert Heijn neemt actief deel aan initiatieven van landelijke en lokale overheden en belangengroepen om te komen tot stadsvernieuwing en verbetering van het leefklimaat in achterstandswijken van grote steden. Bij een proefproject in Enschede wordt het winkelcentrum geheel vernieuwd en ontstaat aan trekkelijke nieuwe werkgelegenheid. Stadsvernieuwing leidt ook tot een merkbare verbetering van de sfeer in de buurt. Organisatiestructuur - De aangepaste organisatie structuur in Nederland voldoet goed. De Albert Heijn Support Group centraliseert ondersteunende activiteiten in Nederland, zodat het management van de AH-super- markten zich kan concentreren op de klant en de gang van zaken in de winkel. De synergie tussen Ahold- bedrijven in Nederland is een stimulans voor samen werking tussen Ahold-activiteiten elders in Europa. Non-food - Albert Heijn begon in 1998 op proef met de verkoop van boeken. Dit past in de strategie om klanten 'alles onder één dak' te bieden. Eind 1998 voerden 55 supermarkten in totaal 60 populaire titels, waaronder een aantal bestsellers. In Nederland is Albert Heijn inmiddels een van de grootste verkopers Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 29