la I Albert Heijn had opnieuw een succesvol jaar. Het bedrijfs resultaat steeg aanzienlijk. In het vierde kwartaal - vooral rond de feestdagen - bleek wederom dat Nederlanders hun kerst- en nieuwjaarsinkopen graag doen in de plezierige ambiance van een Albert Heijn-supermarkt met een groot aanbod versproducten, een breed assortiment A-merken, aantrekkelijke huismerken en hoogwaardige dienstverlening. De omzet nam vooral toe door hogere verkopen en een stijging van het aantal winkels tot 686 per eind 1998, waarvan 169 worden geëxploiteerd door franchisers. De omzet is ook positief beïnvloed door een vergroting van de verkoopvloer oppervlakte met 3% tot circa 730.000 m2. Deze stijging is veroorzaakt door de opening van 19 nieuwe winkels en de verbouwing van 14 bestaande winkels. Het markt aandeel bleef met 28% nagenoeg gelijk. Klantenbinding - Albert Heijn werkt dag-in-dag-uit aan een verdere versterking van de band met de miljoenen klanten. Daarbij benut AH onder meer de sterke merknaam. Samen met de Amerikaanse zuster onderneming BI-LO ontwikkelde Albert Heijn een loyaliteitsprogramma rond de AH Bonuskaart. Klanten kunnen hiermee wekelijks van honderden aanbiedingen gebruik maken. Na een proef onder 45.000 medewerkers werd de AH Bonuskaart in februari landelijk geïntroduceerd. Eind 1998 deden 3,2 miljoen klanten mee, een opmerkelijk hoog aantal. Vorig jaar had 80% van de omzet en 60% van de kassa transacties betrekking op aankopen met de AH Bonus kaart. De kaart is gratis voor klanten. Zij hebben bij deelname aangegeven of Albert Heijn hun gegevens mag gebruiken. Na de fase van gegevensverzameling over de aankopen, gaat Albert Heijn in 1999 de klanten individueel benaderen met een gericht aanbod van producten en diensten. Marketing en communicatie - Albert Heijn versterkte zijn marktpositie mede door middel van succesvolle themareclame en voorlichtingscampagnes. Consequent is een mix van marketinginstrumenten ingezet om aan de wensen van de klant tegemoet te komen. Ook wordt continu onderzoek gedaan. Trends worden vertaald naar werkbare concepten voor huismerken, winkelformules, openingstijden, assortiment en distributiesystemen. Creatieve en bekroonde advertentiecampagnes versterkten het kwaliteitsimago bij miljoenen consumenten. De band met de klant is verder verbeterd door het kleurrijke maandblad AllerHande (oplage 2,4 miljoen), dat aantrekkelijk informeert over onder meer recepten, gerechten en koken. Logistiek - Het geavanceerde distributiesysteem 'Vandaag Voor Morgen' is verder verfijnd. Dit systeem stelt elke supermarkt in staat het assortiment zelf samen te stellen en met behulp van de nieuwste logistieke technieken dagelijks de voorraden aan te vullen, zodat deze zo laag mogelijk kunnen worden gehouden. Vijf distributiecentra bevoorraden de winkels, waar nu een maximaal aantal vierkante meters kan worden benut als verkoopvloeroppervlakte. Begin 1998 opende Albert Heijn in Pijnacker een nieuw, groot distributiecentrum. Dit centrum heeft een magazijn van 23.000 m2 voor langhoudbare producten en twee aparte gebouwen van elk 14.000 m2 voor verse producten en retouremballage. Met dit nieuwe complex is het distributienetwerk compleet. Naast Pijnacker, bestaat het uit drie regionale distributiecentra en een landelijk distributiecentrum voor producten met een lage omloop snelheid. Ook opende Albert Heijn in 1998 een nieuw a i w:| De ruimgesorteerde kaasafdeling van Albert Heijn is populair. Hier vindt de klant heel veel soorten versgesneden kaas. Albert Heijn Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 28