In het financieel-economische klimaat in Nederland wordt van de winkels een steeds grotere flexibiliteit verwacht. Onder invloed van veranderingen in de samenleving wijzigen ook de wensen van de klant. De werktijden worden onregelmatiger en mensen eten minder vaak op vaste tijden. Ook wordt steeds duidelijker dat de individuele klant vele gezichten heeft: soms prijsbewust, dan weer impulsief. De ene dag winkelend in de nieuwste bedieningsafdeling, de volgende dag wachtend op de aflevering van de boodschappen aan huis. Het antwoord van Ahold is effectief: de dienstverlening wordt nog klantgerichter. Om blijvend tegemoet te komen aan de wensen van de klant is het kwaliteits niveau verhoogd en zijn de winkelopeningstijden verlengd tot soms 14 uur per dag. Ook worden winkel formules speciaal afgestemd op de locatie, uiteenlopend van breedgesorteerde supermarkten tot vestigingen in ondergrondse winkelcentra. Elektronische verkoop, waarbij de boodschappen thuis worden bezorgd, voor ziet ook in een groeiende behoefte. De klant waardeert ons streven om optimaal aan zijn wensen tegemoet te komen. Dat blijkt onder meer uit de ruim 10 miljoen kassatransacties per week in de winkels van Ahold in Nederland, waardoor omzet en resultaat uitkwamen op een recordniveau. Evergrs Evergr EVC rrirj. lcomi> cowiev mehy 94 95 96 97 98 Verkoopoppervlakte Nederland 94 95 96 97 98 Omzet Nederland 94 95 96 97 98 Bedrijfsresultaat Nederland De uitbreiding van de winkelopeningstijden van de Albert Heijn-supermarkten hebben het winkelen nog aantrekkelijker gemaakt. Klanten voelen zich op hun gemak en nemen uitgebreid de tijd om te kiezen en om nieuwe producten te leren kennen. (per ultimo x 1.000 m2)

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 27