i mwik&vub& i2[ msu Giant-Landover in Maryland had in 1998 een uit stekend vierde kwartaal. Per 28 oktober 1998 werd de onderneming voor het eerst in de consolidatie van Ahold opgenomen, met een omzet van 837 miljoen. Giant behaalde over het gehele jaar een omzet van 4,4 miljard. Van de 173 Giant-winkels zijn er 114 gevestigd in Washington DC, waar de onderneming een marktaandeel heeft van 44%. In het stedelijke gebied van Baltimore, het op een na grootste marktgebied, heeft Giant 42 winkels. De onderneming is ook daar marktleider met een aandeel van 29%. Inclusief acht andere winkels en de negen Super G-supermarkten in New Jersey, Delaware en Pennsylvania heeft Giant een stevige basis in de dichtstbevolkte gebieden in de mid-Atlantische regio in de Verenigde Staten. Bij Giant-Landover werken circa 27.000 mensen. De 173 winkels bestaan uit 136 combinaties van supermarkt en drogisterij, 34 gewone supermarkten en 3 drogisterijen. Giant beschikt over een distributiecentrum op het grote complex (ruim 450.000 m2) in Landover, waar ook het hoofdkantoor is gevestigd. Hier worden versproducten, delicatessen en non-foodartikelen verwerkt voor de bevoorrading van de winkels. Een ander distributie centrum (77.000 m2 groot) ligt in Jessup (Maryland). Van daaruit worden de winkels beleverd met kruideniers waren. Ook zijn er een bottelarij, een diepvriesopslag en een ijsfabriek gevestigd. Giant lanceerde in 1998 het succesvolle marketing programma 'Fresh Ideas - Great Values', waarmee de keten zijn positie als marktleider verder versterkte. Het assortiment groenten, fruit, vlees, vis, delicatessen en brood en banket werd uitgebreid en de service op deze afdelingen verbeterd. Giant is begonnen met de uitvoering van een pro gramma voor kostenbesparing en efficiency-verhoging. Vergelijkende analyses met zustermaatschappijen van Ahold USA hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van dit programma. Belangrijke actiepunten zijn de werving en training van medewerkers, de invoering van een vaste klantenkaart, verbetering van de inkoop processen en een meer efficiënte distributie. Deze punten zullen in 1999 veel aandacht krijgen. Ook bereidt Giant een speciaal informatieprogramma voor, dat klanten uitgebreid informeert over de relatie tussen voeding en gezondheid. Aan de orde komen onder meer voeding en voedingswaarde, vitamines en voedingssupplementen, op recept verkrijgbare medi cijnen en gezondheidsonderzoek. Chairman, President en CEO Pete Manos, die gedurende 38 jaar uitstekende diensten aan de onderneming heeft bewezen, ging eind 1998 met pensioen. Hij is opgevolgd door Dick Baird, een zeer ervaren manager, die in het managementteam van Stop Shop onder meer verant woordelijk was voor de winkeloperatie. Giant-Landover Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998 Het marketingprogramma 'Fresh Ideas - Great Values' zorgde voor uitbreiding én verbetering van alle versafdelingen bij Giant-Landover.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 24