Sinds februari 1998 heeft Tops Markets een nieuwe en inspirerende leiding, samengesteld en voorgezeten door Steve Odland, President en CEO. Dit nieuwe team heeft de groei voortvarend aangepakt. Tops verbeterde de resultaten in New York en Pennsylvania. Finast in Ohio concentreerde zich op winkels met een hoog groeipotentieel en moderniseerde verschillende verouderde winkels. Eind 1998, na afronding van de integratie met Tops, bevonden de resultaten van Finast zich duidelijk in een stijgende lijn. Het resultaat van Tops Markets steeg aanzienlijk, mede dankzij kosten verlaging, vernieuwende marketingprogramma's en goed margebeheer. De omzet bedroeg 3,1 miljard (1997: 3,0 miljard). Eind 1998 beschikte Tops Markets over 114 super markten onder de namen Tops Friendly Markets en Finast Friendly Markets, 108 Wilson Farms-buurtwinkels en 12 VIX-discountdrogisterijen. De VIX-winkels zijn begin 1999 verkocht. Daarnaast exploiteerden franchise nemers zeven Tops-supermarkten en negen Wilson Farms-buurtwinkels. De opening van vijf Tops-super markten, twee Finast-supermarkten en zeven Wilson Farms-buurtwinkels bevorderde de groei van de omzet. Eén winkel werd gemoderniseerd en één gesloten. In het werkgebied van Tops Markets, van Sandusky (Ohio) tot Utica (New York) wonen circa 8,5 miljoen mensen, verdeeld over 3,5 miljoen huishoudens. In 1998 formuleerde Tops Markets een nieuwe en uitdagende missie: voor drukbezette gezinnen de plezierigste en spannendste plaats zijn om te winkelen in aantrekkelijke winkels met uitstekende service. Tops heeft het assortiment kant-en-klaarmaaltijden fors uitgebreid om beter te concurreren met restaurants en cateringbedrijven. De klanten hebben dit zeer gewaardeerd. Tops introduceerde ook meeneem- maaltijden en kookcursussen om tegemoet te komen aan nieuwe wensen van de klanten. Finast Friendly Markets beschikte eind 1998 over 44 winkels in Cleveland en andere steden in het noorden van Ohio. Uitstekende service, gecombineerd met concurrerende prijzen voor non-foodartikelen kenmerken de winkels. In 1998 is het distributie systeem herzien. Ook legde Finast de basis voor een aanzienlijke daling van de kosten, om in 1999 de resultaten sterk te kunnen verbeteren. Tops bereidde voor begin 1999 de introductie van een eigen bonuscard voor. Hierbij is de kennis en ervaring van zustermaatschappij BI-LO intensief gebruikt. De winkels werden aangepast om met de kaart te kunnen werken. Nieuwe apparatuur is geïnstalleerd en medewerkers zijn getraind. Het programma maakt persoonlijke service mogelijk, met speciale kortingen en aanbiedingen voor de klant. De Tops Bonuscard maakt het winkelen prettiger, terwijl dankzij de verkregen informatie het totale winkelaanbod beter op de individuele klant kan worden afgestemd. Tops: de plezierigste en spannendste winkel voor drukbezette gezinnen om boodschappen te doen. Tops Markets Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 23